Американський сенатор зацікавився, чому Держдеп не включив Сущенка у Доповідь про права людини
Американський сенатор зацікавився, чому Держдеп не включив Сущенка у Доповідь про права людини
Про це Марк Фейгін повідомив «Укрінформу».
«Є свіжа новина – нещодавно дізнався, що сенатор Блюменталь звернувся до Держдепартаменту з проханням роз'яснити, з якої причини кейс Сущенка не був включений у Доповідь про права людини. Це коректний запит, який дозволить нам прояснити картину», - сказав адвокат.
Раніше стало відомо, що справу Романа Сущенка не було включено в щорічну доповідь Держдепу США з прав людини в світі.
Марк Фейгін також заявляв, що російська влада доклала великих зусиль, щоб США були неповно і невірно проінформовані про справу Романа Сущенка з метою посіяти там сумніви, що паризький власкор «Укрінформу» дійсно журналіст-міжнародник.
Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.
15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.
25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.
У березні 2017 року дружина журналіста Анжела Сущенко вперше побувала на побаченні з чоловіком у СІЗО «Лефортово». Фейгін вимагатиме у слідства можливості подальших побачень журналіста з родичами.