Набув чинності закон про е-декларування антикорупціонерів

Набув чинності закон про е-декларування антикорупціонерів

30 Березня 2017
10185
30 Березня 2017
12:30

Набув чинності закон про е-декларування антикорупціонерів

10185
Сьогодні, 30 березня, в Україні набув чинності закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», яким подавати електронні декларації зобов’язали антикорупційних активістів.
Набув чинності закон про е-декларування антикорупціонерів
Набув чинності закон про е-декларування антикорупціонерів

Нагадаємо, документ було опубліковано вчора, 29 березня, в офіційному видання Верховної Ради «Голос України».

Відповідно до закону, е-декларації зобов'язані подавати «фізичні особи, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної допомоги або іншої, у тому числі безповоротної, допомоги в сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим програмою); систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, - якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції».

Також декларації мають подавати керівники (члени вищого органу управління) громадських об'єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов'язану із запобіганням корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції.

Крім того, декларуватися мають особи, які претендують на посаду президента, мера, депутата Верховної Ради, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад; кандидати на посади сільських, селищних, міських голів та старост; членів спостережної ради державного банку, держпідприємства або прибуткової держорганізації, а також Громадської ради доброчесності.

Перші декларації потрібно подати в 2018 році за період від дня вступу цього закону в чинність до 31 грудня 2017 року.

Закон було підписано Порошенком 27 березня.

Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко має ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.

24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.

25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».

28 березня Міжнародна правозахисна організація Freedom House розкритикувала зміни до закону про електронне декларування в Україні. Цього ж дня Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна» закликали українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції».

У Міністерстві закордонних справ ФРН повідомили, що розраховують на внесення зміни до антикорупційного закону найближчим часом.

Фото: УНІАН

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10185
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Guezt
2571 дн. тому
Аби ще перевіряли всі декларації, а то перевіряють тих кого вигідно комусь, а не усіх. Та і не видно поки що щоб хоч одного посадили за брехню в декларації. А по друге, це треба перевірити а де взяли все що є, а то заробляв 5000грн і має літак і дім в Італії...
Иванов
2571 дн. тому
Ну что, граждане антикорупционеры, начинайте жить честно. Ибо у нас такая ситуация что каждый ворует и кричит "держи вора". Красота то кака. Давайте дальше, чтоб каждый подавал открытую декларацию, а не все черным налом крутилось. А то все требуют справедливости, а сами нарушают законы.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду