Головна військова прокуратура пропонує «Вестям» опублікувати виклик Клименка до слідчих
Головна військова прокуратура пропонує «Вестям» опублікувати виклик Клименка до слідчих
Про це він повідомив у своєму Facebook, оприлюднивши копію листа до редакції за власним підписом.
Анатолій Матіос повідомляє, що 1 березня Голосіївський районний суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Як йдеться у листі, це дасть можливість «притягнути його до встановленої законом кримінальної відповідальності за розкрадання грошових коштів з Державного бюджету України у сумі понад 3 мільярди гривень».
«Найближчим часом орган досудового розслідування оголосить про офіційний виклик підозрюваного Клименка О.В. до прокуратури з метою проведення з ним необхідних процесуальних та слідчих дій», - зазначено у зверненні до редакції газети «Вести».
Відповідно до статті 297-5 КПК України виклик буде опублікований в газеті «Урядовий кур’єр».
«Зважаючи на родинні зв'язки керівництва газети "Вести" з підозрюваним Клименком О.В., Головна військова прокуратура вважає за необхідне направити копію виклику до вашої редакції», - зазначає в листі головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
Це він також підтвердив у коментарі у Facebook: «До відома екзильно-розшукуваного вже екс-Мінздоха Клименка. Знайшли найкоротший шлях донести інформацію підозрюваному у грабунку держави на 3 мільярди гривень, власнику крокодилячого стільця та сліз, а також співмешканки ( за сумісництвом глави ради директорів медіа-холдингу "Вести") Клименку про виклик до Генпрокуратури. Очікуємо відповідь та друк повістки у власній ньюс-пейпі».
Раніше, 8 лютого Апеляційний суд Києва задовольнив клопотання слідчого Генеральної прокуратури України про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишньому міністру доходів і зборів України Олександру Клименку. Натомість його адвокати неодноразово заявляли, що екс-міністр доходів і зборів та лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко не має статусу підозрюваного і всі дії Генеральної прокуратури, які здійснюються відносно політика, є незаконними.
Нагадаємо, ЄС у квітні 2014 року ввів санкції у вигляді заморожування активів щодо Олександра Клименка як на одного з вищих посадовців колишнього режиму. Санкції були введені на підставі документів, наданих Генеральною прокуратурою України. Сам Клименко неодноразово заявляв про необгрунтованість висунутих проти нього звинувачень і відзначав політичний характер переслідувань в його адресу. Згодом прес-служба Клименка повідомила, що загальний суд ЄС прийняв рішення анулювати введені в 2014 році санкції проти екс-міністра.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», у 2016 році Печерський районний суд Києва двічі відмовив Генеральній прокуратурі України в наданні дозволу на початок процедури заочного розслідування щодо екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.
Генпрокуратура планувала почати заочне розслідування виробництва про присвоєння екс-міністром доходів і зборів 616 млн грн під час перебування його на посаді голови Державної податкової служби України. Тим часом суд встановив, що повідомлення про підозру відомство направило за адресою вул. Механізаторів, кв. 280 в Києві, тоді як О.Клименко зареєстрований в кв. 270.
При цьому «Інтерфакс-Україна» стверджує, що екс-міністр все ж таки перебуває в міжнародному розшуку.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив 30 травня 2016 року, що справи високопосадовців часів Віктора Януковича - бізнесмена, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка та колишнього міністра доходів і зборів, якого називають власником медіахолдингу «Вести Украина» Олександра Клименка, - передані першому заступнику головного військового прокурора Володимиру Жербицькому.
Головний військовий прокурор, заступник генерального прокурора України Анатолій Матіос, заявляв, що головна військова прокуратура може завершити розслідування справ бізнесмена, власника «Українського медіа холдинга» Сергія Курченка і екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якого ЗМІ називають власником медіа холдингу «Вести Украина», до кінця 2016 року
У квітні 2016 року журналісти проекту «Слідство.Info» встановили зв'язок між колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком, який утік до Росії, і газетою «Вести». Сам міністр інформацію про такий зв’язок спростовує.
Нинішня керівниця холдингу Ольга Семченко, пов'язана особистими стосунками з Олександром Клименком, заперечувала в інтерв'ю «ДМ» причетність Клименка до холдингу. В документах, опублікованих відповідно до Закону про прозорість медіавласності, кінцевим бенефіціаром двох ЗМІ - «Радио Вести» і каналу UBR - значиться Денис Мозговий (79,2%), власником значної частини - Тетяна Александрова (19,8%).
На фото - Олександр Клименко