У Грузії відбуваються протести через зміну власності опозиційного каналу
У Грузії відбуваються протести через зміну власності опозиційного каналу
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Верховний суд постановив 2 березня, що відомий критичним ставленням до уряду «Руставі-2», має бути повернений колишньому співвласнику Кібару Халваші.
Постанова обурила грузинську опозицію і спричинила занепокоєння Заходу станом свободи медіа у Грузії.
2 березня протестувальники зібрались біля суду, а згодом перемістились до офісу «Руставі-2», де 3 березня велика частина з них продовжила протест. Щонайменше один намет встановили біля телеканалу, деякі протестувальники залишились на ніч.
Демонстранти стверджують, що судове рішення було ухвалене, аби допомогти владі заглушити критику.
Халваші запевняє, що грузинський уряд колишнього президента Міхеїла Саакашвілі примусив його до продажу телеканалу за надто низьку ціну. Опозиційні політики стверджують, що за судовим рішенням стоїть мільярдер Бідзіна Іванішвілі, який заснував партію «Грузинська мрія» і був прем’єр-міністром протягом року.
«Грузинська мрія» перемогла партію Саакашвілі на виборах 2012 року і посилила свою владу на інших виборах у жовтні 2016 року.
Посольство США у Тбілісі заявляє, що судове рішення «може суттєво обмежити доступ опозиційних голосів до грузинських ефірних медіа».
«Ми закликаємо грузинський уряд гарантувати, що медійний простір залишиться вільним, відкритим і плюралістичним», – зазначається у заяві посольства 2 березня.
«Розчарування і величезна поразка для медійного плюралізму у Грузії», – написала у Тwitter представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович.
Нагадаємо, правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнем мешканку Сочі (Росія) Оксану Севастіді, яка була засуджена до семи років колонії загального режиму за статтею 275 (державна зрада) КК РФ за те, що на прохання грузинського приятеля незадовго до російсько-грузинської війни 2008 року відправила йому два SMS-повідомлення про побачену на вулиці військову техніку.
На фото – під час протестів
Фото: «Радіо Свобода»