Польща може екстрадувати до США українця, якого звинувачують у піратстві
Польща може екстрадувати до США українця, якого звинувачують у піратстві
Про це повідомляє «Польське радіо».
Як зазначено, законність екстрадиції має підтвердити суд у двох інстанціях, можливе також оскарження рішення у Верховному суді. Якщо суди в обох інстанціях погодяться на видачу українця, то остаточне рішення прийматиме міністр юстиції.
Як повідомили у варшавському суді, «у зв’язку зі складністю та об’ємом справи, оголошення обґрунтування цього рішення розтягнеться на термін до 7 днів».
Харків’янина Артема Вауліна затримали польські прикордонники. 21 липня 2016 року на летовищі ім. Ф. Шопена. Процес у справі його екстрадиції триває вже майже 5 місяців.
Власник інтернет-толоки KickassTorrents та його адвокати від початку стверджували, що 30-річний чоловік має серйозні проблеми із хребтом, йому важко пересуватися і українцю потрібний постійний лікарський нагляд, а тому він не в стані брати участь у наступних засіданнях суду. У зв’язку із цим процеси у листопаді та грудні не відбулися.
Чоловік спочатку перебував під вартою, але через погіршення стану здоров’я його перевезли до однієї із лікарень неподалік Варшави. Там також відбулося засідання, на якому окружний суд погодився на його екстрадицію.
За словами американської генеральної прокуратури, Артем Ваулін, який у 2008 року виклав у вільний доступ системі BitTorren стоні мільйонів файлів із музикою та фільмами, комп’ютерними іграми та телепрограмами, надав доступ до їхнього завантаження через веб-мережу. Йому інкримінують діяльність, що викликала збитки правовласників на суму 1 млрд доларів, а також відмивання грошей.
У США українцю загрожує до 5 років позбавлення волі за порушення авторських прав і до 20 – за відмивання грошей.
Згідно зі статистикою, торрент-толоку KickassTorents щомісяця відвідує до 50 млн інтернет-користувачів. Станом на липень 2016 року сайт посідав 68 місце за відвідуваністю у світі згідно з глобальним рейтингом Alexa.
Нагадаємо, у ЄС заявили, що хочуть, аби Україна карала інтернет-провайдерів, які підтримують піратські сайти. В ЄС вважають, що Україна повинна внести зміни в законодавство, щоб передбачити покарання для причетних до підтримки і створення піратських сайтів