За співпрацю з «Міністерством зв’язку ЛНР» СБУ затримала керівника телеком-оператора «Атраком»
За співпрацю з «Міністерством зв’язку ЛНР» СБУ затримала керівника телеком-оператора «Атраком»
Про це повідомляє «Новое время. Бизнес».
У повідомленні Генпрокуратури і постанові Шевченківського суду не вказані ім'я та прізвище особи, яка підозрюється в тероризмі. Правоохоронці висунули звинувачення за частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу (КК) – «створення терористичної групи чи організації». Вона передбачає позбавлення волі на 8-15 років.
«Сьогодні прес-служба СБУ у відповідь на запит НВ Бізнес підтвердила, що "вказаний громадянин", тобто Савчук, став об'єктом досудового розслідування», – пише видання.
Як зазначено, ще в липні 2016 року співробітники СБУ провели в його квартирі обшук. Підставою для нього стали звинувачення керівника «Атракому» в наданні магістральних каналів зв'язку «Міністерству зв'язку ЛНР».
У силовиків, зокрема, викликала підозру передача Савчуком частини мережі, яка залишилася на окупованих територіях, якійсь приватній особі. Згідно з постановою Шевченківського суду, мова йде про працівника «Атракому» в Луганську. Який в подальшому передав це майно новоствореному проросійськими бойовиками оператору «Луганські комунікації» ( «ЛугаКом»).
Як писав «Детектор медіа», у грудня СБУ заявила про те, що запідозрила цю особистість в тероризмі по тій же ч. 1 ст. 258-3 КК України. Тому що вона використовувала обладнання Атракому і Київстару для створення «Лугакома». У постанові Шевченківського суду зазначено, що саме ця людина допомогла терористам захопити обладнання, потрібне для створення власного мобільного оператора.
Бойовики увірвалися в луганський офіс «Київстару» на початку лютого 2015 року. З тих пір найбільший стільниковий оператор України припинив надання послуг на окупованій території.
З того часу президент «Київстару» Петро Чернишов неодноразово заявляв, що на основі обладнання, яке залишилося на захоплених землях, неможливо запустити зв'язок.
Співрозмовники «НВ Бизнес», знайомі зі станом справ в «Атракому», відзначили, що на окупованих територіях залишилося пасивне обладнання компанії. Тобто, їм немає можливості керувати віддалено, зокрема, з технічного центру «Атракому», про що заявила СБУ.
СБУ і Генпрокуратура звинуватили Савчука в злочинній змові з представниками «Мінзв'язку ЛНР» і «Лугакома» з метою отримання матеріальної вигоди. Сам Савчук – сказано в судовій ухвалі – заявив, що взаємодіяв з працівником «Атракому» з Луганська тільки для того, щоб зберегти майно компанії.
Директор департаменту маркетингу і PR «Атракому» Ірина Грищенко відмовилася відповідати на питання видання. З Олександром Жицьким, адвокатом Савчука, виданню зв'язатися також не вдалося.
Нагадаємо, влітку у Києві СБУ викрила оператора телекомунікацій, який давав магістральні канали зв’язку компанії «Луганські комунікації» («Лугаком»), що знаходиться на підконтрольній території бойовикам так званої «ЛНР».
У кінці листопада Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) заочно повідомило про підозру у сприянні діяльності терористичної організації «ЛНР» директору оператора мобільного зв'язку «Луганські комунікації».
Санкція статті, за якою повідомлено про підозру (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.