Міністр заявляє, що жодна DDoS-атака на українські держреєстри не призвела до зовнішнього втручання
Міністр заявляє, що жодна DDoS-атака на українські держреєстри не призвела до зовнішнього втручання
Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».
«За минулий рік було досить багато DDoS-атак на наші реєстри, але в жодному випадку не було зовнішнього втручання в сам реєстр. Тобто ці DDoS-атаки не були успішними. Коли бачили, що реєстр не працює, це була зовнішня атака, це було навантаження на реєстр, але жодного випадку успішної зміни інформації в реєстрі не було зафіксовано», - сказав Павло Петренко.
При цьому він додав, що DDoS-атаки на державні реєстри «здійснювалися як з території Росії, так і з території України».
Міністр наголосив, що інформація про атаки на державні реєстри є інструментом у схемах рейдерських захоплень.
«Це чергова інформаційна атака на Мін'юст. Ми пов'язуємо її з тим, що багатьом групам, які займалися незаконними, рейдерськими захопленнями майна, наразі дуже некомфортно працювати на українському ринку», - сказав він.
За словами Павла Петренка, після введення кримінальної відповідальності для реєстраторів за незаконні дії, пов'язані з втручанням і змінами в держреєстрі, «кількість бажаючих брати участь (у таких схемах. – Ред.) серед реєстраторів зменшилася в рази».
«Тому запускаються інформаційні провокації, що реєстри атакуються і що реєстри можна зламати», - сказав він.
Павло Петренко наголосив, що питання безпеки держреєстрів перебувають під контролем Ради національної безпеки і оборони.
Нагадаємо, 29 грудня 2016 року Рада національної безпеки і оборони України (РНБОУ) запровадила обмежувальні економічні та інші санкції проти РФ через продовження агресії проти України та наказала вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки, захисту критичної інфраструктури.
Того ж дня, під час засідання Ради Національної безпеки і оборони, Президент України Петро Порошенко заявив, що «впродовж останніх двох місяців на об’єктах п’яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу виявлено близько шести з половиною тисяч спланованих кібератак».