У Великій Британії заявляють, що Росії посилила кібершпигунство
Про це він сказав в інтерв’ю газеті The Sunday Times, повідомляє «Укрінформ».
«Британія зіштовхується з 60 кібератаками щомісяця, включаючи спроби профінансованих Росією хакерів викрасти дані у сфері оборони та закордонних справ з урядових установ», - заявив Мартін.
За його словами, Росія загалом збільшила свою агресію в кіберпросторі. Зокрема, глава NCSC відзначив зростання кількості кібератак на «незахищені цілі», а саме місцеві ради, благодійні установи та університети, де хакери намагаються дістати персональні дані або наукові розробки.
Стурбованість Британії також викликає зростання кремлівської пропаганди за рахунок збільшення кількості російських медіа, що поширюють «фейкові» новини.
Новий глава NCSC також анонсував відкриття королевою Великої Британії нового кіберцентру в вівторок, 14 лютого.
Раніше повідомлялося, що у школах Англії з'являться уроки кібербезпеки, на яких шукатимуть потенційних експертів для захисту держави від хакерських атак.
Як наголошують у британському уряді, загроза зламу інтернет-систем із злочинним наміром або в інтересах іноземних держав стоїть в одному ряду з тероризмом, шпигунством і зброєю масового ураження.
Нагадаємо, міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон заявляє, що Росія використовує кібератаки, щоб підірвати демократію в США і Європі. Також він звинуватив російський уряд у «регулярній брехні» і заявив про усталену модель кібератак.
Міністр також підкреслив, що слід притягнути до відповідальності такі російські ЗМІ, як RT (Russia Today) і Sputnik, за поширення дезінформації «в радянському стилі».
Раніше про кібератаки на державні установи з боку Росії повідомляли Україна, США, Німеччина, Франція, Литва, Велика Британія, Чехія, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія та інші країни.