19:40
П'ятниця, 3 Лютого 2017

Російський омбудсмен не бачить порушень прав підзахисних через арешт адвоката Курбедінова

В рамках відкритого провадження Уповноваженого з прав людини у справі Еміля Курбедінова, заарештованого у Криму адвоката кримського журналіста Миколи Семени, відбулася телефонна розмова між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською і Уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.
Російський омбудсмен не бачить порушень прав підзахисних через арешт адвоката Курбедінова
Російський омбудсмен не бачить порушень прав підзахисних через арешт адвоката Курбедінова

Про це йдеться на сайті українського омбудсмена.

Під час розмови Валерія Лутковська висловила занепокоєння щодо ситуації з Емілем Курбедіновим, якого було затримано 26 січня в Криму, і у зв’язку з чим було направлено її звернення до російської колеги.

Український омбудсмен звернула увагу Тетяни Москалькової на проблему, пов’язану з забезпеченням права на захист підзахисних, адвокатом яких був Еміль Курбедінов.

У відповідь Тетяна Москалькова запевнила, що під час сьогоднішнього судового засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» право підсудних на захист було дотримано, оскільки вони мали можливість скористатись послугами адвокатів, що представляють інтереси підсудних за їх згодою. Також російський омбудсмен повідомила, що судовою інстанцією було надано гарантії, що судові засідання не проводитимуться без адвокатів.

Читайте також

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності. 

6 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Під час обшуків було вилучено всю техніку.

Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвоката заарештували на 10 діб.

На фото – Тетяна Москалькова

Фото: trud.ru

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
400
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop