Держкомтелерадіо підготував норми, за якими обмежуватиметься доступ в Україну книжок антиукраїнського змісту

Держкомтелерадіо підготував норми, за якими обмежуватиметься доступ в Україну книжок антиукраїнського змісту

30 Січня 2017
1422
30 Січня 2017
18:18

Держкомтелерадіо підготував норми, за якими обмежуватиметься доступ в Україну книжок антиукраїнського змісту

1422
Державний комітет телебачення і радіомовлення підготував проекти урядових нормативно-правих актів, спрямованих на реалізацію Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».
Держкомтелерадіо підготував норми, за якими обмежуватиметься доступ в Україну книжок антиукраїнського змісту
Держкомтелерадіо підготував норми, за якими обмежуватиметься доступ в Україну книжок антиукраїнського змісту

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

Держкомтелерадіо розробив проект Порядку видачі (відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, на митну територію України.

Проект постанови Кабінету Міністрів України, якою буде затверджено даний Порядок, надіслано на погодження заінтересованим центральним органам виконавчої влади.

Також проходить процедуру погодження підготовлений Держкомтелерадіо проект постанови Кабміну, якою затверджуватиметься Порядок вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу, передбаченого статтею 281  Закону України «Про видавничу справу».

Крім того розроблено Положення про експертну раду Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. Зараз документ знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Наказом голови Держкомтелерадіо Олегом Наливайко затверджено склад експертної ради з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. До неї увійшли представники органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадського експертного середовища, видавці, провідні діячі культури, науки і освіти, соціальні психологи, медіаексперти та інші фахівці інформаційної сфери. Із складом експертної ради можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо за посиланням.

Як повідомляє Держкомтелерадіо, найближчим часом експерти зберуться на перше засідання, щоб обговорити критерії оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, та вимоги до рецензії та характеристики змісту видання, що має походження або виготовлене та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набрав чинності 1 січня 2017 року. Кабінет Міністрів у тримісячний термін має забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим законом.

Згідно із законом видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу (крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників).

На своєму офіційному сайті Держкомтелерадіо надав роз’яснення суб’єктам господарювання щодо правил ввезення видавничої продукції. Наголошено, що з 1 січня ввозити на митну територію України відповідну видавничу продукції можна лише на підставі отриманого дозволу, але не раніше набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, якою визначатиметься порядок видачі такого дозволу.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року Верховна Рада ухвалила законопроект, що обмежує доступ іноземної антиукраїнської друкованої продукції на ринок України.

30 грудня 2016 року Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Законопроект №5114 «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» передбачає дозвільний принцип для книг російського походження. Це не стосуватиметься російськомовних книг, виданих в Україні (за винятком окупованих територій).

Закон передбачає, що після його ухвалення кількість книг, які будуть дозволені для ввезення буде обмежено 10 примірниками на людину.

Законопроект № 5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» був внесений 13 вересня Кабінетом міністрів. 20 жовтня Верховна Рада прийняла його за основу в першому читанні.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1422
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду