«Страна.ua» відмовилася назвати замовників реклами з проросійською пропагандою

«Страна.ua» відмовилася назвати замовників реклами з проросійською пропагандою

18 Січня 2017
6267
18 Січня 2017
17:46

«Страна.ua» відмовилася назвати замовників реклами з проросійською пропагандою

6267
Інтернет-видання «Страна.ua» у відповідь на запит «Детектора медіа» відмовилося назвати замовників рекламних матеріалів з проросійською пропагандою.
«Страна.ua» відмовилася назвати замовників реклами з проросійською пропагандою
«Страна.ua» відмовилася назвати замовників реклами з проросійською пропагандою

Проведене «Детектором медіа» розслідування виявило, що багато українських ЗМІ беруть участь у проросійській кампанії «Ми без Росії пропадемо». Її метою є створення видимості громадської підтримки відновлення економічних зв'язків з Росією. У кампанії брали участь багато ЗМІ, тоді як інтернет-газета «Страна.ua» розмістила два подібних матеріали (перший і другий) із зазначенням, що вони рекламні, тобто оплачені матеріали. Таким чином, видання, з одного боку, вчинило чесно щодо своїх читачів, не «джинсуючи», а з іншого – опосередковано підтвердило, що кампанія має замовний характер.

«Детектор медіа» звернувся до головного редактора і власника інтернет-видання «Страна.ua» Ігоря Гужви з проханням надати інформацію про те, хто оплатив розміщення цих рекламних статей. Оскільки інформація щодо замовників розміщення в українських ЗМІ фейкової інформації про нібито прагнення українських підприємств відновити зв’язки з країною-агресором становить суспільний інтерес.

У своєму запиті ми посилалися на пункт 4 частину 2 статті 13 закону «Про доступ до публічної інформації», згідно з яким до розпорядників публічної інформації прирівнюються також і суб’єкти господарювання, які володіють інформацією, що становить суспільний інтерес.

Також ми посилалися на частину 2 статті 29 закону «Про інформацію», згідно з якою предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України, забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов’язків, свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

У відповідь ми отримали відмову «Страни.ua» надати запитувану інформацію.

Свою відмову «Страна.ua» аргументує різними нормами законодавства. По-перше, видання акцентує на тому, що розмістило згадані в запиті «Детектора медіа» матеріали в рубриці «Реклама» на комерційній основі, вони були відповідним чином ідентифіковані. Це маркування, на думку «Страни.ua», унеможливлює сприйняття рекламних матеріалів як журналістських та інформаційних і не свідчить про введення суспільства в оману. Таким чином «Страна.ua» аргументує відсутність суспільного інтересу в запитуваній інформації.

Далі «Страна.ua» у своїй відповіді вказує, що документи, які регулюють відносини редакції з рекламодавцями, містять конфіденційну інформацію щодо сторін угоди. Посилаючись на статтю 22 закону «Про доступ до публічної інформації», «Страна.ua» вважає, що має право відмовити в задоволенні запиту на інформацію з обмеженим доступом (конфіденційну інформацію).

Також «Страна.ua» аргументує відмову в задоволенні запиту тим, що запитувана інформація не стосується розпорядження бюджетними коштами та не стосується володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6267
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду