Фукуяма назвав Росію головним маніпулятором соціальними медіа
Про це він написав у своїй статті «Ласкаво просимо у світ Дональда Трампа», яку опублікувало у перекладі видання «Новое время».
Френсіс Фукуяма сказав, що поява на початку 2000-х соціальних мереж дала людям можливість мобілізуватися, що стало основою для ряду демократичних «кольорових революцій» по всьому світу - від України до Бірми (М'янми) і Єгипту.
Водночас, за його словами, існувала й темна сторона того, що відбувається.
«Старі авторитарні сили почали вчитися контролювати інтернет - як в Китаї з його десятками тисяч цензорів, або за допомогою вербування легіонів тролів і запуску ботів заповнювати мережу неправдивою інформацією, як в Росії. Ці тренди стали особливо яскраво помітні в 2016 році - як у внутрішній, так і в зовнішній політиці», - написав філософ.
За його словами, головним маніпулятором соціальними медіа виявилася Росія.
«Російський уряд запускав відверті фейки - як, наприклад, "факти" розп'яття українськими націоналістами маленьких дітей, або заяви про те, що це українські війська збили малайзійський Боїнг в липні 2014 року. Ці ж "джерела" брали участь в дебатах щодо незалежності Шотландії, Brexit і голландського референдуму щодо Угоди про асоціацію з Україною, роздуваючи будь-який сумнівний факт, який послабив би проєвропейські сили», - стверджує Френсіс Фукуяма.
На його думку, використання недостовірної інформації авторитарними силами в якості зброї відбилася на виборчій кампанії в США.
«Під час недавніх американських президентських дебатів Трамп заявляв, що ніколи не підтримував війну в Іраку і ніколи не називав зміна клімату "фальшивкою". Після виборів він сказав, що переміг би і на загальнонаціональному голосуванні (він програв з відривом у понад 2 млн.), якби не сфальсифіковані голоси. Це було не просто маніпулювання фактами, але відкрита брехня - брехня, яку було легко перевірити. Те, що він поширював її, було погано саме по собі, але гірше було те, що виборці-республіканці, схоже, ніяк не покарали його за це», - пише філософ.
За його словами такий традиційний засіб захисту від фальшивок як просування правди, яка має бути на ринку ідей буде більш затребувана, майже не працює в світі соціальних медіа, повному тролів і ботів.
«За різними оцінками, в цю категорію потрапляють від чверті до третини всіх користувачів Twitter. Інтернет повинен був звільнити нас від володарів інформації; і дійсно, тепер інформація надходить до нас з усіх можливих джерел - і всі вони розглядаються як рівноцінні. Немає підстав вважати, що "хороша" інформація здолає "погану"», - вважає Френсіс Фукуяма.
Нагадаємо, Репортер The Washington Post Філліп Бамп опублікував додаток до браузера Chrome під назвою RealDonaldContext. Розширення автоматично проводить факт-чекінг твітів обраного президента США Дональда Трампа. Як пише The Washington Post, головна мета цього плагіну - дати більше контексту словами Трампа. Команда активно працює над проектом і зараз намагається оперативно додавати інформацію по останні записи.
На фото - Френсіс Фукуяма