12:19
Неділя, 18 Грудня 2016

Керівництво парламенту Польщі починає переговори із журналістами щодо їх доступу до Сейму

У понеділок, 19 грудня, відбудуться переговори маршалка польського Сенату Станіслава Карчевського з представниками засобів масової інформації щодо організації роботи журналістів у Сеймі. Про це він заявив після зустрічі з журналістами 17 грудня.
Керівництво парламенту Польщі починає переговори із журналістами щодо їх доступу до Сейму
Керівництво парламенту Польщі починає переговори із журналістами щодо їх доступу до Сейму

Про це повідомляє видання Rzeczpospolita.

Як відомо, польські журналісти вимагають відмовитися від планів що зміни порядку організації роботи ЗМІ у парламенті, які просуває маршалок Сейму Марек Кухчинський.

За словами Станіслава Карчевського, він намагався донести «широкому колу журналістів», які брали участь у зустрічі з ним, що маршалок Кухчинський і правляча партія «Право і Справедливість» (PiS) пропонують зміни, що мають на меті «поліпшення умов праці журналістів в парламенті».

«Вони вимагають змін, які жодним чином не обмежують доступ журналістів до подій, які відбуваються в Сеймі і Сенаті», - заявив спікер Сенату.

Водночас він сказав, що збирається зустрітися з Мареком Кухчинським для «дуже серйозної розмови».

«Сподіваюся, що вже в понеділок ми зможемо говорити з усіма журналістами», – сказав Станіслав Карчевський.

«Ніхто ніколи не хотів обмежувати доступ журналістів на важливих політичних подій», – запевнив маршалок польського Сенату.

Водночас польський депутат Славомир Нітрас повідомляє у Facebook, що до зали, де проходила зустріч з Карчевським, не були допущені камери. У зустрічі не брали участь представники редакцій, які або не були запрошені або отримали запрошення після того, як зустріч розпочалася.

Нагадаємо, 31 грудня 2015 року маршалок Сейму Марек Кухчинський, який представляє правлячу партію «Право і справедливість», своїм розпорядженням вніс зміни до регламенту роботи Сейму, який забороняє журналістам доступ до кулуарів.

Як нагадує «Європейська правда», правляча партія Польщі «Право і Справделивість» заявила про намір створити у 2017 році медійний центр, який стане ключовим місцем взаємодії політиків і журналістів. Таким чином нинішня влада планує обмежити журналістам доступ до будівлі Сейму.

16 грудня депутати опозиційних партій «Громадянської платформи» (РО) і «Сучасна» (.N) заблокували трибуну Сейму, протестуючи таким чином проти рішення маршалка Сейму обмежити доступ до зали засідань для більшості польських ЗМІ окрім інформаційних телеканалів.

В ніч на суботу під будівлею Сейму у Варшаві зібралися понад дві тисячі протестувальників, які заблокували виходи з парламенту. Однак поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.

Після цього спікер польського Сейму Марек Кухчинський видав заборону на доступ журналістів до парламенту на ці вихідні, 17 і 18 грудня.

На фото - під час зустрічі із Станіславом Карчевським

Фото: Rzeczpospolita

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
420
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop