14:07
Субота, 17 Грудня 2016

У Польщі журналісти не можуть повідомити про події у Сеймі – їм заборонили вхід

Спікер польського Сейму Марек Кухчинський видав заборону на доступ журналістів до парламенту на ці вихідні, 17 і 18 грудня.
У Польщі журналісти не можуть повідомити про події у Сеймі – їм заборонили вхід
У Польщі журналісти не можуть повідомити про події у Сеймі – їм заборонили вхід

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на портал Onet.pl.

Повідомляється, що зранку у суботу охорона спікера не дозволила журналістам PAP і TVN24 увійти до будівлі Сейму на підставі діючих перепусток.

«На підставі рішення маршалка Сейму», - пояснив охоронець на головному вході парламенту. Решта входів були закриті.

Повідомляється, що у зв’язку з відсутністю журналістів про те, що діється в Сеймі повідомляють на Twitter депутати опозиції.

Вчора, 16 грудня депутати опозиційних партій «Громадянської платформи» (РО) і «Сучасна» (.N) уперше за останні 14 років польського парламентаризму заблокували трибуну Сейму, протестуючи таким чином проти рішення маршалка Сейму обмежити доступ до зали засідань для більшості польських ЗМІ, окрім інформаційних телеканалів.

Лідер правлячої партії «Право і Справедливість» (PiS) Ярослав Качинський заявив, що винуватці повинні бути покарані.

Сейм не зміг продовжувати подальшу роботу, хоча на засіданні очікувалося ухвалення бюджету на 2017 рік. Пізніше спікер Сейму переніс засідання до іншого приміщення, де депутати ухвалили кілька законів, в тому числі і бюджет. Голосування відбувалося шляхом підняття рук. Опозиція наполягає на незаконності цього голосування, оскільки для його початку не було кворуму і вимагає скликати засідання на 20 грудня.

В ніч на суботу під будівлею Сейму у Варшаві зібралися понад дві тисячі протестувальників, які заблокували виходи з парламенту. Однак поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.

Нагадаємо, 31 грудня 2015 року маршалок Сейму Марек Кухчинський, який представляє правлячу партію «Право і справедливість», своїм розпорядженням вніс зміни до регламенту роботи Сейму, який забороняє журналістам доступ до кулуарів.

На фото - під час блокування трибуни Сейму

Фото: TVN24

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
360
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop