Голова Комітету міністрів Ради Європи закликав владу Туреччини не порушувати свободу інформації
Голова Комітету міністрів Ради Європи закликав владу Туреччини не порушувати свободу інформації
Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Естонії, голови Комітету міністрів Ради Європи Юргена Лігі, повідомляє «Європейська правда».
«Нещодавні події в Туреччині викликають серйозну заклопотаність, і я передав це своєму турецькому колезі Чавушоглу в телефонній розмові сьогодні. З цього приводу я рішуче засудив останні терористичні атаки, які відбулися в місті Діярбакир. Я висловив своє співчуття сім'ям загиблих і свою солідарність з турецькою владою в боротьбі з терроризмом», - йдеться у заяві.
В той же час Юрген Лігі підкреслив, що Туреччина не має порушувати свободи вираження поглядів та інформації, свободи асоціацій, а також має дотримуватись ефективного політичного плюралізму через демократично обраних представників на національному та місцевому рівнях.
«Я підняв у цьому контексті питання про затримання співголів Народної демократичної партії. Міністр Чавушоглу запевнив мене, що влада Туреччини уважно ставиться до своїх зобов'язань щодо Ради Європи і прагне забезпечити повагу основних демократичних принципів», - йдеться у заяві.
Нагадаємо, 5 листопада суд у Стамбулі (Туреччина) ухвалив рішення про арешт головного редактора опозиційної газети Cumhuriyet Мурата Сабунчу та ще вісьмох співробітників видання.
Мурата Сабунчу та інших журналістів видання затримали 31 жовтня за підозрою у тероризмі. Загалом було затримано 13 осіб, чотирьох з них відпустили під заставу і заборонили виїжджати за кордон.
Співробітників газети звинувачують у підтримці «Курдської робітничої партії», яку в Туреччині вважають терористичною організацією, а також у підтримці руху Фетуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в спробі організації державного перевороту.
Журналісти залишатимуться у слідчому ізоляторі до проведення судового процесу.
Варто додати, що попередній редактор Cumhuriyet Джан Дюндар був засуджений до шести років за публікацію секретних матеріалів щодо діяльності Анкари на території Сирії.
Увечері 5 листопада поліція Стамбулу застосувала водомети і сльозогінний газ, щоб розсіяти протестувальників, які вийшли на вулиці після арешту головного редактора і журналістів опозиційної газети Cumhuriyet.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала останні арешти опозиційних журналістів в Туреччині «вкрай тривожними» і заявила, що це вплине на переговори про вступ країни до ЄС.
На фото – Юрген Лігі