Княжицький і Висоцький пропонують запровадити санкції щодо Фірташа й Клименка та їхніх активів
Княжицький і Висоцький пропонують запровадити санкції щодо Фірташа й Клименка та їхніх активів
17 жовтня народні депутати Андрій Левус, Сергій Висоцький, Микола Княжицький та Олег Медуниця (усі – «Народний фронт») зареєстрували проект постанови Верховної Ради № 5274 «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних санкцій проти осіб, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України».
Автори пропонують внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України перелік з 15 фізичних і 15 юридичних осіб, щодо яких застосувати персональні санкції за «створення реальних та/або потенційних загроз … Україні, сприяння терористичній діяльності та/або порушення прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства та держави…».
Зокрема, вони пропонують запровадити санкції щодо співвласника Inter Media Group Дмитра Фірташа та колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якого називають власником медіахолдингу «Вести Украина». Щодо них пропонуються такі види санкцій, як блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України та інші.
З-поміж юридичних осіб народні депутати пропонують включити до санкційного списку кіпрську компанію Group DF Holdings Limited (управляє активами Дмитра Фірташа) та афілійовані з нею фізичні та юридичні особи, а також кіпрські компанії «Медіа Холдінг Весті Лтд» та «Недерманд Лімітед», що входять до структури медіа холдингу «Вести Украина». Щодо них пропонуються такі види санкцій, як блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, інші санкції.
Нагадаємо, 17 жовтня Президент Петро Порошенко своїм указом № 467/2016 увів у дію рішення РНБО від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Під санкції РНБО потрапили 12 іноземних журналістів і співробітників ЗМІ, двоє блогерів, чотири російські телеканали і три розробники програмного забезпечення, п’ятеро російських чиновників та семеро діячів ОРДЛО і Криму, дотичних до сфери медіа.