Комітет свободи слова підтримав вилучення із-під роздержавлення друкованих ЗМІ Міноборони та військово-цивільних адміністрацій
Комітет свободи слова підтримав вилучення із-під роздержавлення друкованих ЗМІ Міноборони та військово-цивільних адміністрацій
Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 5 жовтня 2016 року підтримав законопроект № 5008 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції)», внесений народними депутатами Вікторією Сюмар та Дмитром Тимчуком.
За результатами розгляду з участю представників зацікавлених міністерств та відомств було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти цей законопроект у першому читанні за основу.
У законопроекті зокрема пропонується доповнити ст. 14 закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» ч. 5: «На час проведення антитерористичної операції право на створення друкованого засобу масової інформації за рахунок коштів державного бюджету України мають Міністерство оборони України та військово-цивільні адміністрації. Після закінчення антитерористичної операції друкований засіб масової інформації, заснований Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції підлягає реформуванню у відповідності з цим законом.»
Як писав «Детектор медіа», Держкомтелерадіо погодив з усіма зацікавленими відомствами проект «Переліку друкованих ЗМІ та редакцій, реформування яких здійснюватиметься на першому етапі» і направив документ на затвердження Кабінету Міністрів. До переліку увійшли 244 видання.
Нагадаємо, це вже не перша подібна спроба. 13 квітня народні депутати Дмитро Тимчук, Сергій Висоцький, Іван Винник та інші зареєстрували в парламенті законопроект № 4412 про зміни до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (щодо непоширення дії Закону на друковані засоби масової інформації органів сектору безпеки і оборони). Вони пропонували вилучити з-під дії закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» видання Міністерства оборони, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
11 травня члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики вирішили створити робочу группу, доопрацювати законопроект № 4412 разом з авторами і внести на розгляд повторно.
Нагадаємо, що закон «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» набув чинності 1 січня 2016 року. За даними Національної спілки журналістів України, з 555 державних і комунальних видань, які підлягають роздержавленню, 270 будуть реформовані вже цього року.