З’явився шанс на обмін журналістки з Івано-Франківська, яка перебуває у СІЗО «ЛНР»
З’явився шанс на обмін журналістки з Івано-Франківська, яка перебуває у СІЗО «ЛНР»
Про це повідомляє франківське видання «Голос-інфо», з яким співпрацювала Ольга Сворак.
За данними видання, Ольга Сворак в даний час перебуває в СІЗО міста Луганська. На вимогу правозахисних та міжнародних організацій їй дали можливість зв'язатися з рідними.
«Ольга Сворак також внесена до списків на обмін Тристоронньої робочої групи у Мінську. Тепер потрібна політична воля "господаря" Кремля та державного керівництва України. Надіємось на скоріше звільнення усіх українських заручників, як в ЛДНР так і Росії», - написав у своєму Facebook, голова Всеукраїнського об’єднання «Голос» Ростислав Гудзінський.
Нагадаємо, бойовики угруповання «ЛНР» заявили про затримання української журналістки із Івано-Франківська, кореспондентки інформаційного ресурсу «Голос-інфо» Ольги Богданової. Бойовики звинувачують її у шпіонажі і загрожують судом. У розповсюдженому бойовиками відео вона заявляє, що співпрацювала з СБУ.
Голова Всеукраїнського об’єднання «Голос» Ростислав Гудзінський і головний редактор газети «Голос народу Івано–Франківщини» Віталій Чорненький підтвердили, що мешканка Івано-Франківська Ольга Сворак (Богданова) дійсно є кореспондентом газети «Голос народу Івано–Франківщини» та інтернет видання «Голос-інфо». Вони переконані, що журналістка заявила на камеру про свій зв’язок з українськими спецслужбами під тиском бойовиків.
Речниця СБУ Олена Гітлянська назвала повідомлення бойовиків «ЛНР» про затримання івано-франківської журналістки Ольги Сворак (Богданової) за підозрою у шпигунстві фейком і заявила, що Служба безпеки не коментуватиме цю інформацію.
Перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко повідомив, що Спілка збирає інформацію про затримання бойовиками «ЛНР» за підозрою у шпигунстві івано-франківської журналістки Ольги Сворак (Богданової) та вживатиме заходів для її звільнення.
На фото - Ольга Сворак
Фото: особистий архів журналістки