Блогера Ільченка, який втік на материкову Україну, заочно арештували в окупованому Криму
Блогера Ільченка, який втік на материкову Україну, заочно арештували в окупованому Криму
Про це повідомляє видання «Крим.Реалії» з посиланням на прес-службу відомства.
«У червні 2016 року Ільченко Ю.Г., ухиляючись від обраної судом апеляційної інстанції запобіжного заходу - домашній арешт, зник на території України. В даний час Ільченко Ю.Г. оголошений в розшук, стосовно нього судом заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Розслідування кримінальних справ триває», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, власник приватної школи іноземних мов в Севастополі Юрій Ільченко був заарештований співробітниками ФСБ Росії після того, як він на своїй сторінці в інтернеті закликав українську владу до повної блокади Криму, а також до позбавлення кримчан, які отримали російські паспорти, українського громадянства. Також його звинуватили в перепості зі сторінки одного із засновників партії «Правий сектор», депутата Верховної Ради Дмитра Яроша. З моменту арешту Ільченка про його долю не було практично ніякої інформації.
Як писав «Детектор медіа», блогер Юрій Ільченко, якого окупаційна російська влада звинувачує в «екстремізмі», втік з-під домашнього арешту в Криму.
Про знущання в кримському СІЗО Юрій Ільченко розказав 17 серпня в Києві під час прес-конференції. За його словами, під час утримання в слідчому ізоляторі Сімферополя його били співробітники російських силових відомств і співкамерники з вимогою відмовитися від українського громадянства і визнати себе координатором «Правого сектора» в Севастополі.
За словами пана Ільченка, він був звільнений із СІЗО і переведений на домашній арешт 2 червня. Після цього він вирішив тікати на материкову Україну, щоб уникнути повторного арешту за аналогічними звинуваченнями.
Він стверджує, що втік, зрізавши з ноги браслет для контролю його пересувань, і подолав відстань до адмінкордону з Херсонською областю приблизно за півтори доби. Також пан Ільченко стверджує, що «подолав смугу, обладнану сигналізацією», і, на його думку, заміновану.
На фото - Юрій Ільченко
Фото: Інна Анітова, «Крим.Реалії»