Нацполіція просить ФБР допомогти з установленням підозрюваних осіб у вбивстві Шеремета – Троян

Нацполіція просить ФБР допомогти з установленням підозрюваних осіб у вбивстві Шеремета – Троян

11 Серпня 2016
2234
11 Серпня 2016
14:00

Нацполіція просить ФБР допомогти з установленням підозрюваних осіб у вбивстві Шеремета – Троян

2234
Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань (ФБР) за допомогою щодо встановлення осіб, які заклали вибухівку під машину журналіста Павла Шеремета
Нацполіція просить ФБР допомогти з установленням підозрюваних осіб у вбивстві Шеремета – Троян
Нацполіція просить ФБР допомогти з установленням підозрюваних осіб у вбивстві Шеремета – Троян

Про повідомляє «Українська правда», посилаючись на заступника начальника поліції Вадим Трояна.

«Ми звернулися до ФБР, вони обіцяли, що не просто допоможуть нам з фотороботами. В них сильніші програми щодо пошуку, розпізнавання облич»,  сказав він.

Пан Троян також розповів, що відповідь ФБР щодо вибухівки очікується протягом місяця.

«Експерти отримали кілька експертиз, з чого складався механізм, але поки не встановили остаточно, як саме він здетонував»,  повідомив він та детальніше розповів виданню про чотири версії убивства Шеремета.

«Спочатку було шість версій, однак лишилося чотири. Перша – це російський слід. Це може бути його колишня робота, провокація щодо України. Друга – це українська версія. Це можуть бути ті, щодо кого проводились журналістські розслідування, чи структури, про які писала "Українська правда", і вони могли піти на випередження перед осінню. Дуже важливо вивчити, кому це вбивство може бути вигідно в Україні. Третя версія – особиста. У ній розглядаємо те, що теракт міг плануватися проти керівника УП Олени Притули, наприклад через помсту. Бо ми ж розуміємо, яка діяльність в Олени Притули». Четверта версія – це фанатики, які могли прийти і з окупованих територій, чи звідки завгодно, вони, наприклад, могли сприймати Шеремета як зрадника. Це може бути якась особиста помста. Фанатик – це особлива категорія – найстрашніша зброя»,  розказав заступник керівника Нацполіції.

Пан Троян також повідомив, що у слідства з'явилися більше відеозаписів, а тому розширився сектор.

«Ми більше розуміємо шлях пересування підозрюваних»,  сказав він.

Відповідаючи на питання, чи був він опитаний у справі про нібито стеження за Шереметом, Троян повідомив, що одразу після виходу з відпустки дав всі пояснення.

Нагадаємо, 21 липня Федеральне бюро розслідувань почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Вранці 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка загинув український журналіст Павло Шеремет.

Злочин кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». 

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, основною версією слідство вважає помсту за професійну діяльність.

У групі, яка організувала вбивство журналіста Павла Шеремета, було щонайменше п'ятеро осіб. Бомба була підкладена під двері автомобіля.

Згодом генпрокурор Юрій Луценко повідомив про створення фотороботів підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета на основі записів відеокамер. Пізніше правоохоронці повідомляли, що найближчим часом оприлюднять фоторобот ймовірного убивці журналіста Павла Шеремета, щоб залучити до його пошуку громадськість.

Однак, як повідомило джерело в Національній поліції, вона повинна точно визначити підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета, а вже потім оприлюднювати фотороботи.

23 липня Павла Шеремета поховали в Мінську.

22 липня видання «Обозреватель» опублікувало відео з камер спостереження. За твердженням видання, відео зроблене напередодні загибелі журналіста Павла Шеремета і на ньому видно постаті людей, які начебто закладають вибухівку під автомобіль Олени Притули.

3 серпня у мережу було «злито» фотографії чоловіка та жінки, які підозрюються у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

На фото - Павло Шеремет

Фото: korrespondent.net

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2234
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду