Перед загибеллю Шеремет у Росії зустрічався з оточенням Нємцова і міністром Януковича - Матіос
Перед загибеллю Шеремет у Росії зустрічався з оточенням Нємцова і міністром Януковича - Матіос
Це Анатолій Матіос сказав в програмі 5-го каналу «Час. Підсумки дня».
«Не хочу вдаватися в конспірологію, але на останній зустрічі з Павлом ми обговорювали багато речей - він завжди був оптимістом, це світла людина, але в той момент він сумними фарбами описував ситуацію свого перебування десь три тижні тому в місті Москва», - розповів головний військовий прокурор.
«Він зміг зустрітися зі всіма, хто був у близькому оточенні Нємцова», - зазначив Анатолій Матіос.
Окрім того, за його словами, Павло Шеремет спілкувався у Москві з міністром доходів та зборів часів Віктора Януковича Олександром Клименком, якого ЗМІ вважають власником медіахолдингу «Вести Украина». У день своєї загибелі Павло Шеремет поспішав на ефір на «Радио Вести».
За словами Анатолія Матіоса , про зміст розмови з екс-міністром Павло Шеремет повідомити не встиг. «Він відвідував так званий офісний центр "Москва Сіті", де усі наші квазі-вигнанці, яких ми обов’язково дістанемо і засудимо. І одним із таких вигнанців був екс-міністр доходів та зборів Клименко. Але ми не встигли проговорити сутність цієї розмови», - розповів військовий прокурор.
Нагадаємо, вранці 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка загинув український журналіст Павло Шеремет.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою. Водночас в МВС повідомили, що журналіст загинув у результаті, ймовірно, вибуху безоболочного саморобного вибухового приладу потужністю від 400 до 600 грам в тротиловому еквіваленті.
Злочин кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
Слідство розглядає шість версій убивства, серед них – професійна діяльність журналіста, неприязні стосунки, «російський слід», замах на цивільну дружину Павла Шеремета, засновницю «Української правди» Олену Притулу.
За словами Юрія Луценка, основною версією слідство вважає помсту за професійну діяльність.
22 липня видання «Обозреватель» опублікувало відео з камер спостереження. За твердженням видання, відео зроблене напередодні загибелі журналіста Павла Шеремета і на ньому видно постаті людей, які начебто закладають вибухівку під автомобіль Олени Притули.
У групі, яка організувала вбивство журналіста Павла Шеремета, було щонайменше п'ятеро осіб. Бомба була підкладена під двері автомобіля.
23 липня Павла Шеремета поховали в Мінську.