Убивство Павла Шеремета може посилити самоцензуру журналістів – «Репортери без кордонів»
Убивство Павла Шеремета може посилити самоцензуру журналістів – «Репортери без кордонів»
Про це пише DW з посиланням на інтерв’ю пана Драєра.
В міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів» вважають вирішальним, щоб українські органи влади забезпечили швидке, ґрунтовне і незалежне розслідування.
«На жаль, у минулому це не завжди було так, особливо якщо пригадати вбивство Георгія Гонгадзе. Через це вбивство певних осіб засудили, але донині не з'ясовано, хто замовники. Такі випадки сприяють атмосфері латентного страху», – наголосив пан Драєр.
На його думку «очевидне вбивство» Павла Шеремета не посприяє зменшенню напруги в Україні та може, врешті-решт, сприяти посиленню самоцензури серед українських журналістів, якщо виявиться, що за смертю Шеремета стоїть «український розвиток подій».
Окрім того, за словами Драєра, якщо розслідування покаже, що замах спричинила журналістська діяльність пана Шеремета, це матиме сильний негативний вплив на позицію України в міжнародному рейтингу свободи слова, який щорічно складають у «Репортерах без кордонів». Водночас речник підкреслив, що передусім необхідно дочекатися результатів розслідування.
Нагадаємо, у щорічному рейтингу свободи слова 2015 року міжнародної організації «Репортери без кордонів» Україна піднялася на 22 позиції, посівши 107 місце. У 2014-му Україна перебувала на 129-му місці.
Нагадаємо, вранці 20 липня журналіст Павло Шеремет загинув в результаті вибуху машини керівника «Української правди» Олени Притули, в якій він знаходився.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що один з керівників «Української правди» Павло Шеремет загинув в результаті спрацювання вибухового пристрою. Журналіста вбили.
Прем’єр –міністр України Володимир Гройсман вимагає від правоохоронних органів забезпечити швидке і ефективне розслідування смерті журналіста Павла Шеремета.
Президент України Петро Порошенко доручив правоохоронним органам оперативно розслідувати обставини загибелі журналіста Павла Шеремета.
У МВС заявили, що журналіст Павло Шеремет загинув у результаті, ймовірно, безоболочного саморобного вибухового приладу потужністю від 400 до 600 грам в тротиловому еквіваленті.
Заступник Генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав загибель українського журналіста Павла Шеремета замахом на свободу слова в Україні.
Вбивство журналіста інтернет-видання «Українська правда» Павла Шеремета кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
Представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович закликає покарати винних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.
Попередньо слідство розглядає три основні версії вбивства журналіста - професійна діяльність журналіста, неприязні стосунки та «російський слід».