Комітет свободи слова хоче восени перевірити виконання законів про суспільне, цифрове  та іномовлення

Комітет свободи слова хоче восени перевірити виконання законів про суспільне, цифрове та іномовлення

19 Липня 2016
2223
19 Липня 2016
13:00

Комітет свободи слова хоче восени перевірити виконання законів про суспільне, цифрове та іномовлення

2223
Члени Комітету свободи слова та інформаційної політики ухвалили план роботи на період п’ятої сесії (вересень 2016-січень 2017-го). Комітет хоче перевірити виконання законів про суспільне, цифрове та іномовлення, а також пропонує провести комітетські слухання на тему: «Про стан інформаційної безпеки в Україні».
Комітет свободи слова хоче восени перевірити виконання законів про суспільне, цифрове  та іномовлення
Комітет свободи слова хоче восени перевірити виконання законів про суспільне, цифрове  та іномовлення

Відповідно до документу, народні депутати у порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради, власних рішень планують проконтролювати виконання рішення Комітету за наслідками виїзного розширеного засідання Комітету до Луганської та Донецької областей 5-7 червня 2016 року. А також проаналізувати практики застосування Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та виконання рекомендацій комітетських слухань від 11 листопада 2015 року на тему: «Впровадження ефірного наземного цифрового мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки». Крім того, народні обранці хочуть дізнатися про проблеми становлення ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» та організації інформаційного мовлення на зарубіжні країни (в порядку контролю виконання Закону України «Про  систему іномовлення України»).

Відповідно до плану роботи, народні депутати планують розглянути 32 проекти законодавчих актів (де Комітет є головним), ще сім законопроектів, які Комітет має розглянути і подати свої пропозиції. Зокрема уже у вересні Комітет розгляне проекти № 4815 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою), № 3504 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги) та інші.

На виїзних засіданнях Комітету передбачається розглянути питання «Інформаційний простір Одеської області: безпековий аспект». Виїзне засідання на базі державного підприємства Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр (у вересні). У жовтні має відбутися виїзне засідання присвячене проблемам роздержавлення регіональних засобів масової інформації, а саме на базі Комунального підприємства Київської обласної ради «Поліфаст» - редакції газети «Час Київщини».

Парламентських слухань у Верховній Раді України Комітет поки не планує, натомість пропонує розглянути на та слуханнях у комітеті питання «Про стан інформаційної безпеки в Україні» та «Проблеми реалізації державного, парламентського і громадського контролю у сфері доступу до публічної інформації та шляхи їх належного розв’язання».

Крім того, Комітет планує взяти участь у низці заходів, присвячених питанням свободи слова в Україні, доступу до публічної інформації, управління інтернетом тощо.

Ознайомитися з планом роботи Комітету можна тут.

Фото: real-economy.com.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2223
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду