Фонд Порошенка не виводив 4 млн євро на Кіпр – Baker & McKenzie

Фонд Порошенка не виводив 4 млн євро на Кіпр – Baker & McKenzie

31 Травня 2016
3945
31 Травня 2016
21:25

Фонд Порошенка не виводив 4 млн євро на Кіпр – Baker & McKenzie

3945
Корпоративна реструктуризація «Рошен», яка передувала передачі частки Петра Порошенка в траст, здійснена відповідно до законодавства України, випливає з висновку міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzie. Копію документу «Детектор медіа» отримав 31 травня
Фонд Порошенка не виводив 4 млн євро на Кіпр – Baker & McKenzie
Фонд Порошенка не виводив 4 млн євро на Кіпр – Baker & McKenzie

Із запитом до Baker & McKenzie перевірити операції фонду Порошенка, пов'язані з реструктуризацією «Рошен», звернулися радники Президента. За їхніми твердженнями, для цілей аналізу юристам були надані всі документи по всіх проведених операціях

Згідно з висновком Baker & McKenzie, в процесі реструктуризації і переведення «Рошен» у траст операції з виведення коштів за кордон не проводилися.

Реструктуризація «не передбачала будь-якого переказу грошових коштів з України до інших держав», – йдеться у висновку Baker & McKenzie. Придбання акцій іноземних компаній відбувалося «як обмін ... акцій на українські корпоративні права».

Також у Baker & McKenzie прийшли до висновку, що для придбання фондом Петра Порошенка акцій кіпрської компанії і внеску в її капітал частки в українській компанії не потрібні будь-які ліцензії НБУ або Мінекономіки.

Таким чином, висновок міжнародної юридичної фірми спростовує поширену раніше інформацію про виведення закритим недиверсифікованим фондом «Прайм Ессетс Кепітал», що володіє кондитерською корпорацію «Рошен», близько 4 млн євро на придбання акцій кіпрської компанії.

Нижче «Детектор медіа» публікує повний текст висновку Baker & McKenzie англійською та українською мовами.

 

Клікніть для збільшення

Нагадаємо, 19 травня фінансова група ICU, юридична компанія Avellum та аудиторська компанія Baker Tilly спробували спростувати інформацію з випуску програми «Слідство.Інфо» «Жити по-офшорному», яка вийшла в ефірі «Громадського телебачення» та «UA:Першого» 18 травня. Про це свідчать документи, які редакція «Детектора медіа» отримала від агентства стратегічних комунікацій «Голуб і Шинкаренко».

Зокрема, ICU та Avellum стверджували, що іноземні банківські рахунки для компаній, які фігурують у розслідуванні «Слідство.Інфо», не відкривалися.

«Сам факт того, що журналісти «Слідства.Інфо» змогли припустити, що формальна реєстраційна форма може бути підтвердженням проведення розрахунків, викликає сумніви в рівні підготовки даного сюжету – це може підтвердити тільки банківська виписка», – йшлося в їхньому листі.

Baker Tilly закидав журналістам маніпулятивність: «Команда журналістів звернулася до нас із проханням дати коментарі щодо загальних питань практики застосування трастів. При цьому нам не було надано жодних з документів, наявних у журналістів і відображених у сюжеті. Ми вважаємо, що це було зроблено з метою відобразити сумніви Олександра Почкуна, як експерта, відносно факту існування трасту. Ми вважаємо такий метод розслідування некоректним, а спосіб подачі матеріалу – маніпулятивним».

У відповідь на це «Слідство.Інфо» оприлюднило коментар керівника кіпрської юридичної фірми Elena Constantinou Law Office Єлени Константіну, яка стверджувала, що в оригінальному документі з кіпрського реєстру грецькою мовою поле «Тип платежу» насправді має два записи.

«Слово metrita може означати лише «готівка». Фраза se idos значить «сплата натурою», це можуть бути векселі, акції, кілограми металу тощо. Готівкою було сплачено лише частину. Ми не знаємо точної суми», – пояснила вона.

Стосовно тверджень юристів Порошенка, що за акції взагалі не було сплачено готівкою, Константіну підкреслила, що кіпрська фірма Dr. Chrysostomides & Co, яка займається офшорами Порошенка, відома своєю якісною роботою з документами.

«Доктор Хрісостомідіс поважний адвокат і не дозволив би подібних помилок. Якщо вони подали такий документ, це означає, що транзакцію закрито і частину акцій сплачено готівкою. З юридичної точки зору заперечити це їм буде дуже складно», – сказала Константіну.

У відповідь того ж дня агентство «Голуб і Шинкаренко» надіслало до редакції «Детектора медіа» лист кіпрської фірми Dr. K. Chrysostomides & Co LLC, яка є юридичним радником СІІ «Конфекшенері Інвестментс Лімітед». У листі сказано, що фонд «Прайм Ессетс Кепітал», бенефіціаром якого є Петро Порошенко, не оплачував грошовими коштами підписку на акції, а СІІ «Конфекшенері Інвестментс Лімітед» не має банківського рахунку: фонд здійснив передплату на акції в натуральній формі шляхом передачі своєї частки в зареєстрованому в Україні ТОВ «Центрально-Європейська кондитерська компанія» на користь СІІ «Конфекшенері Інвестментс Лімітед».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3945
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду