СБУ підтвердила, що розслідує, як потрапила до сепаратистів інформація про акредитацію журналістів в зоні АТО
СБУ підтвердила, що розслідує, як потрапила до сепаратистів інформація про акредитацію журналістів в зоні АТО
Про це повідомляє видання «Тиждень», яке отримало відповідь СБУ на свій запит.
«Служба безпеки України не оприлюднювала жодних списків акредитованих для роботи в зоні АТО журналістів. Наразі відповідними підрозділами СБУ вивчається питання достовірності цих списків та джерел їх оприлюднення. Після отримання результатів перевірки вони будуть оприлюднені невідкладно», – повідомили в Службі безпеки.
Раніше анонімне джерело в СБУ повідомляло, що Служба безпеки проводить розслідування, яким чином інформація про акредитацію у зоні АТО українських та іноземних журналістів могла потрапити в руки бойовиків сепаратистських угруповань на Донбасі.
Заступниця міністра інформаційної політики (МІП) Тетяна Попова повідомила, що звернулася до Служби безпеки України з неофіційним проханням з’ясувати обставини, за яких сепаратистський сайт міг отримати доступ до бази українських та іноземних журналістів, акредитованих у зоні АТО.
СБУ також заявляла, що не має причетності до публікації цього списку, проте речниця спецслужби Олена Гітлянська визнала, що подібна акредитація проводиться за участі СБУ.
Нагадаємо, сайт сепаратистів «ЛНР» «Оккупация.net» опублікував в рубриці «Журналісти Хунти» складені станом на 10.10.2014 року списки акредитованих журналістів українських та іноземних ЗМІ, які висвітлювали події на Донбасі і в зоні АТО. У переліку – прізвища журналістів каналів «Інтер», «1+1», СТБ, ICTV, «Громадського ТБ», «Еспресо», 5-го каналу, каналу 24, каналу «Україна» та ніших. Серед іноземних медійників у списку – журналісти телеканалу «Аль-Джазіра», агентства «Франс-Прес», каналу VІCE News, корпорації ВВС, американського каналу FoxNews та багатьох інших. Разом із прізвищем вказаний номер контактного телефону.
У зв’язку з публікацією сайтом «Оккупация.net» списку українських журналістів, акредитованих українськими органами влади для роботи в зоні проведення АТО, редакція ТСН висловила глибоку стурбованість як самим фактом публікації, так і обставинами витоку такої інформації з баз даних українських силових відомств та звертається до Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони та Служби безпеки України з вимогою про надання пояснень щодо вказаної ситуації.
Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов заявив, що вважає обурливим той факт, що списки українських та іноземних журналістів, акредитованих СБУ для роботи в зоні АТО, опинилися в руках представників самопроголошених республік і були викладені для широкого доступу. Він заявив, що необхідно провести службове розслідування і не тільки виявити і покарати винних, але і вжити заходів для того, щоб така інформація не могла вийти за стіни СБУ і Міністерства оборони, які володіли цієї інформацією. За його словами, ці списки підвищують ризики для кожного акредитованого журналіста бути викраденим, або й чогось гіршого.