Процедуру «декомунізації» повинні пройти 137 друкованих ЗМІ - Держкомтелерадіо
Процедуру «декомунізації» повинні пройти 137 друкованих ЗМІ - Держкомтелерадіо
Про це йдеться на сайті відомства.
Із згаданих 137 друкованих видань, які підлягає процедурі «декомунізації», 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог Закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 порушення вимог Закону відсутні; 2 заходи з «декомунізації» не вжито.
«Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення», - повідомляє Держкомтелерадіо.
Найкраща ситуація з реалізації заходів спрямованих на дотримання закону склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві.
У таких областях, як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська немає друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру «декомунізації».
За ініціативи Держкомтелерадіо структурні підрозділи з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрацій здійснюють моніторинг ситуації у сфері друкованих засобів масової інформації у контексті дотримання даного Закону на відповідній території.
Відомство нагадує, що на сайті Українського інституту національної пам’яті розміщено рубрику «декомунізація», в якій надаються відповідні методичні рекомендації, представлено інфографіку. Фахівці Інституту готові надавати консультації із зазначеного питання усім зацікавленим особам.
Нагадаємо, у лютому перша заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що згідно із законом «Про декомунізацію» 107 друкованих ЗМІ в Україні мають змінити свою назву. Хоча терміни для перейменування давно минули, Мінюст поки не застосовував ніяких заходів для стимуляції чи покарання ЗМІ, які не змінили свої назви.