Російське ЗМІ повідомляє про терміни обміну Надії Савченко

Російське ЗМІ повідомляє про терміни обміну Надії Савченко

22 Квітня 2016
1540
22 Квітня 2016
16:22

Російське ЗМІ повідомляє про терміни обміну Надії Савченко

1540
Україна і РФ домовилися про механізм і терміни обміну Надії Савченко, засудженої у Росії до 22 років ув’язнення за сфабрикованим звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1», на двох громадян Росії, засуджених в Україні за ведення агресивної війни на українській території і тероризм.
Російське ЗМІ повідомляє про терміни обміну Надії Савченко
Російське ЗМІ повідомляє про терміни обміну Надії Савченко

Про таку домовленість повідомляє російське видання РБК.

Як повідомив РБК федеральний росйський чиновник і підтвердив співрозмовник, близький до керівництва Ради Федерації Росії, Москва передасть Надію Савченко в Україну «для відбування покарання», а українська сторона передасть двох засуджених українським судом російських спецпризначенців Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва. Ці процеси будуть синхронізовані, але відбудуться тільки після того, як вирок російським військовим набуде чинності - тобто не раніше середини травня.

За російським законом вирок суду вступає в силу через десять днів після оголошення, якщо не були подані апеляційні скарги, за українським законом - через 30 днів. Рішення російського суду щодо Надії Савченко, яке вона не визнала, але заборонила адвокатам подавати апеляцію, набуло чинності 5 квітня. Вирок Олександру Александрову та Євгену Ерофееву  набуде чинності в середині травня, якщо не буде до цього оскаржений.

«Повинні пройти терміни процедури оскарження. Тому до травня все повисне», - сказав співрозмовник в Раді Федерації.

За словами співрозмовника РБК, в подальшому крім Надії Савченко буде обговорюватися обмін ще декількох росіян.

Раніше Президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що йому з президентом Росії Володимиром Путіним вдалося узгодити попередній алгоритм звільнення української льотчиці і народного депутата Надії Савченко, ув’язненої в Росії.

Питання видачі засуджених вирішуються на підставі Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року і кримінальних кодексів Росії і України. Як пояснили РБК в російському Мін'юсті, сторони повинні обмінятися пакетом документів, які в тому числі передбачають, що рішення судів повинні бути визнані обома країнами, а вироки виконані. Якщо Москва чи Київ оголосять про намір звільнити засуджених, то це стане підставою для відмови у видачі. Однак по Конвенції кожна сторона може оголосити помилування, амністію або зменшити міру покарання відповідно до чинної Конституції або іншими правовими актами. Перешкодити видачі може і той факт, що на батьківщині засудженого будуть переслідувати за додатковими статтями, не зазначених у запиті.

Міністерства юстиції обох країн, отримавши відповідні запити про видачу, за чинним законодавством звертаються в службу виконання покарань, яка в свою чергу готує матеріали і свій відгук на запит, після чого передає документи в суд. Остаточне рішення про видачу приймає суд. Справу розглядає інстанція, яка розташовується за місцем перебування засудженого.

Адвокат Савченко Микола Полозов сказав у розмові з РБК, що російські відомства за місяць повинні розглянути запит про передачу, але можуть запросити додатковий час. У конвенції терміни розгляду запиту не вказані.

Нагадаємо, 18 квітня  Колегія суддів Голосіївського районного суду Києва визнала винними російських військовослужбовців Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова у веденні агресивної війни за попередньою змовою, сприянні терористичній організації, здійсненні теракту. Їх засудили до 14 років з конфіскацією майна.

Після  вироку стало відомо, що захист Надії Савченко обговорить свої дії щодо можливого обміну її на росіян Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва із адвокатом ГРУшників. За словами її адвоката Іллі Новикова, обмін стане можливим після вступу вироку у законну силу в Україні. Водночас стало відомо, що захисники Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва  планують оскаржити вирок, що означатиме відтермінування обміну.

Раніше інший адвокат українки Марк Фейгін повідомляв, що рішення щодо обміну Надії Савченко  не варто очікувати протягом кількох днів після оголошення вироку росіянам.

22 березня Донецький міський суд Ростовської області Росії вирішив, що провина громадянки України Надії Савченко у причетності до загибелі журналістів каналу «Россия 1» підтверджена, і засудив її до 22 років ув'язнення в колонії загального режиму. Надію Савченко визнали винною за трьома статтями: за «вбивство журналістів» присудили 18 років, за «замах на вбивство» мирних громадян – 4 роки і штраф за «незаконний перетин кордону».

Фото: expres.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1540
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду