Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою

Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою

6 Квітня 2016
3676
6 Квітня 2016
11:04

Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою

3676
Віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко виступив за визначення національними тих фільмів, які мають не менше 80% україномовних реплік.
Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою
Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою

Про це віце-прем'єр повідомив в ефірі «Українського радіо», передають «Українські новини».

«Ми фіксуємо мовний режим національного фільму - це 100% українську мову, але якщо творча художня задумка вимагає цього, то може бути 80%», - сказав він.

В’ячеслав Кириленко зазначив, що в такому разі до 20% реплік фільму можуть бути не українською мовою, і фільм все одно буде вважатися національним і зможе претендувати на отримання державної підтримки.

За його словами, відповідну норму передбачає законопроект про підтримку національного кіно, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

Нагадаємо, 8 січня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Законопроект підтримали 234 депутати.

Законопроект №3081-д є результатом об’єднання законопроектів№ 3081 від депутата Миколи Княжицького та № 3081-1 від «#КіноКраїни» — спільної ініціативи великих вітчизняних виробників кіно і ТБ StarLightMedia, Inter Media Group, «Медіа Групи Україна», Film.ua Group, Star Media, Pro TV, студії «Квартал 95» та Одеської кіностудії.

Законопроект № 3081-д містить, зокрема, такі норми:

- повернення в 25 % коштів, вкладених компанією-продюсером у зйомки на території України, і 10 % витрат, оплачених із території України і кваліфікованих як оплата праці акторів та інших іноземних працівників, які не є резидентами України і не сплачують податку на доходи фізичних осіб в статусі резидента України;

- прямі державні інвестиції у кіно- та серіальне виробництво. Пропонується такий механізм: держава дає не більше 80 % вартості кошторису кінофільму й не більше 50 % вартості кошторису серіалу. Державна інвестиція надається лише за умови підтвердження продюсером наявності в нього решти коштів: мінімум 20 % для фільму і мінімум 50 % коштів для телевізійного серіалу. І, нарешті, профінансований фільм залишається у власності продюсера, але продюсер має повернути державі вкладені нею кошти;

- 100-відсоткове фінансування державним коштом дебютних, просвітницьких, авторських, дитячих, експериментальних, анімаційних фільмів;

- заходи щодо боротьби з інтернет-піратством – зокрема, процедуру досудового блокування піратського контенту;

- фінансування створення кінотеатрів у маленьких містах, із населенням до 250 тис. глядачів;

- реклама національного кіно на телебаченні може належати до соціальної, тобто розміщуватися безкоштовно.

Фото: depo.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3676
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Aleks
2941 дн. тому
Достойна ли история национальных меньшинств зала в музее? Достижения межнационального согласия в Украине в значительной степени зависит от того, насколько представители ее этносов знают о роли национальных сообществ в истории нашей страны, вклад каждого из них в ее развития. Общеизвестны взносы поляков, греков, евреев, немцев и других этносов, которые сотни лет живут в нашей стране, в развитие строительства, экономики, науки и культуры Украины. Однако в Украине нет ни одного места, где бы можно было бы ознакомиться с материалами по истории и культуре национальных меньшинств Украины. Поэтому, руководствуясь положением о том, что «одной из основных задач Национального музея истории Украины предусмотрено экспонирование истории и культуры этнических групп населения Украины» (см. письмо Министерства культуры Украины №1116/67/13-12 от 19.04.2012), Общественный совет Минкульта предложил устройство экспозиционного комплекса национальных меньшинств в одном из залов Национальном музее истории Украины. ...негативный ответ был дан на депутатский запрос Веселовой Н.В. В ответе (№17058/0/2-15 от 13.10.15), который подписал вице-премъер-министр В.Кириленко, фактически изложена министерская позиция на вопрос «Достойна ли история национальных меньшинств хоть одного зала в Национальном музее истории Украины?». Комментарии, как говорится, излишни.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду