11:04
Середа, 6 Квітня 2016

Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою

3 014
Віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко виступив за визначення національними тих фільмів, які мають не менше 80% україномовних реплік.
Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою
Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою

Про це віце-прем'єр повідомив в ефірі «Українського радіо», передають «Українські новини».

«Ми фіксуємо мовний режим національного фільму - це 100% українську мову, але якщо творча художня задумка вимагає цього, то може бути 80%», - сказав він.

В’ячеслав Кириленко зазначив, що в такому разі до 20% реплік фільму можуть бути не українською мовою, і фільм все одно буде вважатися національним і зможе претендувати на отримання державної підтримки.

За його словами, відповідну норму передбачає законопроект про підтримку національного кіно, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

Нагадаємо, 8 січня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Законопроект підтримали 234 депутати.

Законопроект №3081-д є результатом об’єднання законопроектів№ 3081 від депутата Миколи Княжицького та № 3081-1 від «#КіноКраїни» — спільної ініціативи великих вітчизняних виробників кіно і ТБ StarLightMedia, Inter Media Group, «Медіа Групи Україна», Film.ua Group, Star Media, Pro TV, студії «Квартал 95» та Одеської кіностудії.

Законопроект № 3081-д містить, зокрема, такі норми:

- повернення в 25 % коштів, вкладених компанією-продюсером у зйомки на території України, і 10 % витрат, оплачених із території України і кваліфікованих як оплата праці акторів та інших іноземних працівників, які не є резидентами України і не сплачують податку на доходи фізичних осіб в статусі резидента України;

- прямі державні інвестиції у кіно- та серіальне виробництво. Пропонується такий механізм: держава дає не більше 80 % вартості кошторису кінофільму й не більше 50 % вартості кошторису серіалу. Державна інвестиція надається лише за умови підтвердження продюсером наявності в нього решти коштів: мінімум 20 % для фільму і мінімум 50 % коштів для телевізійного серіалу. І, нарешті, профінансований фільм залишається у власності продюсера, але продюсер має повернути державі вкладені нею кошти;

- 100-відсоткове фінансування державним коштом дебютних, просвітницьких, авторських, дитячих, експериментальних, анімаційних фільмів;

- заходи щодо боротьби з інтернет-піратством – зокрема, процедуру досудового блокування піратського контенту;

- фінансування створення кінотеатрів у маленьких містах, із населенням до 250 тис. глядачів;

- реклама національного кіно на телебаченні може належати до соціальної, тобто розміщуватися безкоштовно.

Фото: depo.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3014
Переглядів
Коментарі
Aleks
13:03 / 06 Квітня 2016
Достойна ли история национальных меньшинств зала в музее? Достижения межнационального согласия в Украине в значительной степени зависит от того, насколько представители ее этносов знают о роли национальных сообществ в истории нашей страны, вклад каждого из них в ее развития. Общеизвестны взносы поляков, греков, евреев, немцев и других этносов, которые сотни лет живут в нашей стране, в развитие строительства, экономики, науки и культуры Украины. Однако в Украине нет ни одного места, где бы можно было бы ознакомиться с материалами по истории и культуре национальных меньшинств Украины. Поэтому, руководствуясь положением о том, что «одной из основных задач Национального музея истории Украины предусмотрено экспонирование истории и культуры этнических групп населения Украины» (см. письмо Министерства культуры Украины №1116/67/13-12 от 19.04.2012), Общественный совет Минкульта предложил устройство экспозиционного комплекса национальных меньшинств в одном из залов Национальном музее истории Украины. ...негативный ответ был дан на депутатский запрос Веселовой Н.В. В ответе (№17058/0/2-15 от 13.10.15), который подписал вице-премъер-министр В.Кириленко, фактически изложена министерская позиция на вопрос «Достойна ли история национальных меньшинств хоть одного зала в Национальном музее истории Украины?». Комментарии, как говорится, излишни.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду