Мешканці Курахового дивляться і українські, і сепаратистські канали – моніторингова місія МІП
Мешканці Курахового дивляться і українські, і сепаратистські канали – моніторингова місія МІП
Про це повідомляє сайт Міністерства інформаційної політики за результатами моніторингу в зоні АТО, який здійснює радник міністра, народний депутат України Олександр Бригинець.
В Кураховому розвинуті крім ефірного мовлення також мережі кабельного телебачення і IP-телебачення (цифрове інтерактивне телебачення через інтернет).
«Десь чверть містян, хоч і має можливість покращити сигнал і збільшити кількість українських каналів до 80, продовжує користуватися ефіром», - повідомили міський депутат Григорій Антикуз та секретар міськради Наталія Пужайло.
Олександр Бригинець з’ясував причини, чому у Кураховому досі немає 100% покриття українського мовлення. Він зазначає, що по-перше, частина людей хоче дивитися і окупаційні, і українські телеканали, щоб, як мінімум, порівнювати інформацію, а це можливо лише в ефірі. По-друге, є вільні квартири, з яких виїхали мешканці, хоч тут реальної загрози для життя немає.
«Також деякі мешканці встановили супутникові антени, бо, знаходячись на околиці містечка в одноповерховій забудові, можна підключити лише найдорожчий пакет, де є інтернет і 100 телеканалів, а це аж 150 грн, що для певних верст недоступно», - стверджує Олександр Бригинець.
За його словами, досягнути 100-відсоткового покриття українського мовлення на Донбасі можна не тільки за рахунок ефірного мовлення.
«Коли йдеться про відновлення мовлення на Донбасі, коли моніторинги проводять незалежні експерти чи журналісти, ми говоримо переважно про ефірне мовлення. Але, як показав досвід Курахового, не можна не враховувати інші фактори, які так само активно впливають на доступ місцевих українців до вітчизняних ЗМІ. Комплексне вирішення проблеми - ключова задача і державних органів влади, і місцевих, і бізнесу, який теж не стоїть осторонь», - сказав Олександр Бригинець.
Нагадаємо, моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України (МІП) заявляє, що жителі прифронтової Мар'їнки (Донецька область) мають доступ до українських ЗМІ. Водночас на самій лінії розмежування українські вояки або не мають змоги дивитися українське ТБ або дивляться тільки один канал.
У березні Міністерство інформаційної політики підготувало інфографіку, як налаштувати українське мовлення у прифронтових районах Донеччини та Луганщини.
Фото: МІП