Держкомтелерадіо підтримує проект про квотування україномовного контенту в радіоефірі

Держкомтелерадіо підтримує проект про квотування україномовного контенту в радіоефірі

24 Березня 2016
2489
24 Березня 2016
18:45

Держкомтелерадіо підтримує проект про квотування україномовного контенту в радіоефірі

2489
Держкомтелерадіо підтримує проект про так зване квотування україномовного контенту в радіоефірі. Про це у коментарі «Детектору медіа» повідомив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко
Держкомтелерадіо підтримує проект про квотування україномовного контенту в радіоефірі
Держкомтелерадіо підтримує проект про квотування україномовного контенту в радіоефірі

За словами Олега Наливайка, законодавча та виконавча гілки влади разом з медіаспільнотою поступово наближає законодавство в сфері засобів масової інформації до європейських стандартів.

 «Я пригадую, як в 2006 році Нацрада зібрала керівників великих медіагруп для обговорення змін до Закону «Про телебачення і радіомовлення»  в частині запровадження 50% квоти для української музики. Була дуже запекла дискусія але бізнес підтримав захисні кроки держави. Почалось поступове збільшення в ефірі радіостанцій української музики і зараз, абсолютно, всі погоджуються, що це був правильний крок. Пройшло 10 років, ми живемо в іншій країні, країні,у якій відбулася Революція Гідності, країні, проти якої здійснюється військова агресія. Тому, напевно, Гімн України є найрейтинговішим музичним твором. Ми повинні реагувати на ці виклики, на запит україномовності» – сказав Наливайко.

«Автори законопроекту №3822 пропонують в рамках існуючої 50% квоти зробити 75% українською мовою. Тобто загалом десь 37% українською мовою. Після першого читання проект закону треба направити на експертизу в Раду Європи і в цілому затвердити з її зауваженнями та побажаннями. Якщо згадати європейський досвід, то у Польщі діє 33% квота контенту польською мовою, у Франції 40%», – зауважив він.

На думку Наливайка, абсолютно прийнятною є вимога того, щоб українські пісні звучали рівномірно, протягом усього ефірного часу, а не вночі, як сьогодні чинять радіостанції щоб формально виконати квоти.

Він вважає, що квотування повинно стати фактором стимулювання розвитку галузі, оскільки підштовхнуть індустрію вкладати кошти в якісний продукт українською мовою. «Під це повинна бути розроблена спеціальна урядова програма з відповідним фінансуванням. Уряд має інвестувати в розвиток молоді таланти, дбати про захист авторських прав, щоб музиканти мали можливість капіталізувати власні твори, надавати ліцензійні пільги», – сказав голова Комітету.

Нагадаємо, народні депутати пропонують встановити для радіоринку квоти не лише музичних творів українських авторів і виконавців, а й пісень українською мовою. Відповідний законопроект № 3822 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» зареєстрували 28 січня народні депутати Олег Медуниця («Народний фронт»), Ігор Артюшенко («Блок Петра Порошенка»), Іван Крулько («Батьківщина») та Олег Ляшко («Радикальна партія»).

З ініціативою подібного законопроекту виступив на початку січня віце-прем’єр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, який закликав прийняти зміни до закону, які дозволять відбирати ліцензії у FM-радіостанцій, що не транслюють в ефірі пісні українською мовою. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2489
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду