Заборону критики влади для держслужбовців критикують Саакашвілі і західні ЗМІ
Заборону критики влади для держслужбовців критикують Саакашвілі і західні ЗМІ
Міхеіл Саакашвілі порівняв заборону критики влади із так званими «диктаторськими законами 16 січня» і заявив, що не буде дотримуватись таких правил. Про це він сказав під час свого візиту до Вінниці, повідомляє Gazeta.ua.
«Сьогодні Кабінет міністрів України опублікував постанову, яка направлена тільки на одне - заборонити їздити зустрічатись з людьми. В ній йдеться про поведінку державних службовців. Постанова закликає посадових осіб державної влади утриматись від активної участі в громадському житті, від публічної критики органів державної влади і їхніх посадових осіб. Це назвали достойною поведінкою і лояльністю, політичною нейтральністю. За такі речі в Україні вже змінилась один раз влада. Це було два роки тому. Всі пам'ятають відомі закони в такому ж дусі. Я заявляю зразу, що я буду порушувати цю постанову. Вона дурна і написана не дуже розумними людьми», - сказав Міхеіл Саакашвілі.
Австралійська журналістка Алессандра Прентіс пов’язує заборону критики влади із публічним критичним виступом екс-міністра економіки Айвараса Абромавічуса.
«Голосні відставки міністра економіки Абромавічуса та генерального прокурора Шокіна, що відбулися у лютому, свідчать про провал керівництва Києва щодо виконання обіцянок усунути вплив корпоративних інтересів на формування політики», - цитує її публікацію «Укрінформ».
Правило «лояльності» є одним з нововведень, що викладені у кодексі етики держслужбовців, яких чиновники повинні дотримуватися, інакше до них буде застосовано дисциплінарні заходи відповідно до постанови, розміщеної на сайті уряду. Цей крок відразу ж викликав критику з боку деяких державних службовців, які вбачають у ньому удар по свободі слова, йдеться у статті Алессандри Прентіс.
Вона цитує директора Департаменту інновацій та інтелектуальної власності міністерства економіки України Олену Мініч, яка заявила, що нові правила, схоже, були створені терміново і прийняті на хвилі звинувачень Айвараса Абромавічуса. «Маленький документик... в найкращих традиціях комуністичного періоду, точніше - в традиціях Сталіна і Берії», – заявила Олена Мініч.
На думку австралійської журналістки, майбутнє українського уряду сумнівне, якщо прем'єр-міністр Арсеній Яценюк не зможе зміцнити коаліцію та уникнути дострокових виборів після того, як він ледве подолав вотум недовіри в парламенті у лютому.
Нагадаємо, 11 лютого Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав поставнову №65 «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців», що розповсюджується також на керівників державних підприємств і містить вимоги відмови від критики влади та нерозповсюдження інформації про діяльність держслужбовців.