«Оскар – 2016»: найкращою стала стрічка «У центрі уваги»
Сьогодні, у ніч із 28 на 29 лютого, в Лос-Анджелесі в Dolby Theatre відбулася 88-ма церемонія вручення премії «Оскар».
Найкращим фільмом року Американська кіноакадемія назвала драму Тома МакКарті «У центрі уваги». У стрічці, заснованій на реальних подіях, ідеться про журналістське розслідування одного з найгучніших секс-скандалів за історію США. Кореспонденти бостонської газети розкривають випадки педофілії, у яких звинувачуються представники церкви.
Режисером року визнано Алехандро Гонсалеса Іньярріту. Його фільм «Легенда Г’ю Гласса» був представлений у 12 номінаціях. Іньярріту другий рік поспіль перемагає у своїй номінації, минулого року він отримав нагороду від Американської кіноакадемії за «Бьордмена». У цілому, це четверта статуетка мексиканця.
Леонардо ДіКапріо отримав «Оскар» за роль мисливця, що вижив у екстримальних умовах, у стрічці «Легенда Г’ю Гласса». Нагорода для ДіКапріо - найголовніша інтрига цьогорічної премії. Це п’ята номінація для 41-річного актора (не враховуючи номінації за продюсування) і перша перемога.
Актрисою року стала Брі Ларсон. Її відзначено за роль у соціальній драмі «Кімната». Це перша номінація для 26-річної акторки.
Шість із десяти можливих золотих статуеток отримав тріумфатор цьогорічної премії «Оскар» - постапокаліптичний екшн «Шалений Макс: Дорога гніву» Джорджа Міллера - за костюми, декорації, грим і зачіски, монтаж, зведення звуку та монтаж звуку.
«Детектор медіа» провів пряму текстову трансляцію премії «Оскар – 2016». До вашої уваги повний перелік переможців (по порядку оголошення):
Найкращий оригінальний сценарій:
- Джош Сінгер, Том МакКарті – «У центрі уваги».
Адаптований сценарій:
- Чарльз Рендольф, Адам МакКей – «Гра на пониження». Фінансова драма про світову економічну кризу 2008 року, передбачивши яку, четверо фінансистів заробили мільйони.
Акторка другого плану:
- Алісія Вікандер за роль художниці Грети Вегенер – дружини першого у світі чоловіка, якому зробили операцію по зміні статі. Стрічка «Дівчина з Данії».
Найкращий дизайн костюмів:
- Джені Біван за роботу над фільмом «Шалений Макс: Дорога гніву». Це третя номінація й друга перемога дизайнерки.
Дизайн декорацій:
- Колін Гіпсон, Ліза Томпсон за виробничий дизайн стрічки «Шалений Макс: Дорога гніву».
Грим і зачіски:
- Деміен Мартін, Леслі Вандерволт, Елка Вардега - «Шалений Макс: Дорога гніву». Це третя золота статуетка, фільм поки що лідирує за кількістю нагород.
Операторська робота:
- Еммануель Любецькі за стрічку «Легенда Г’ю Гласса». Це восьма номінація в житті оператора й третя статуетка третій рік поспіль. Любецькі вже має «Оскари» за «Гравітацію» (2014 р.) та «Бьордмена» (2015 р.).
Монтаж:
- Маргарет Сіксел - «Шалений Макс: Дорога гніву». Перша номінація в житті Сіксел. Четвертий «Оскар» для стрічки цієї ночі.
Монтаж звуку:
- Марк Мангіні, Девід Вайт - «Шалений Макс: Дорога гніву».
Зведення звуку:
- Кріс Дженкінс, Грегг Рудлофф, Бен Осмо - «Шалений Макс: Дорога гніву». Це шоста статуетка для стрічки Джорджа Міллера.
Візуальні ефекти:
- Ендрю Вайтхьорст, Паул Норіс за спецефекти у фільмі про штучний інтелект Ex Machina;
Короткометражний мультфільм:
- Гебріел Осоріо, Пато Ескала - «Медвежа історія». Це перший «Оскар» для Чилі.
Повнометражний мультфільм:
- Піт Доктер, Джонас Рівера - «Думками навиворіт». Анімаційний фільм про 11-річну школярку та п’ять базових емоцій, що живуть у її голові. Мультик зібрав у прокаті близько 900 мільйонів доларів.
Найкращий актор другого плану:
- Марк Райленс за роль Рудольфа Абеля в драмі «Міст шпигунів». Це перша номінація й золота статуетка в житті 56-річного актора.
Короткометражний документальний фільм:
- Шармін Обаід-Чіной - «Дівчина в річці: Ціна прощення». Режисерка з Пакистану вже отримувала «Оскар» у 2012 році, тож це її друга нагорода.
Повнометражний документальний фільм:
- Азіф Кападія, Джеймс Гей-Різ - «Емі». Документальний фільм про життя епатажної Емі Вайнгаус, британської співачки, що пішла з життя через алкогольне отруєння в 2011 році.
Короткометражний ігровий фільм:
- Бенджамін Клірі, Серена Армітаж - «Заїка». У британській стрічці розповідається історія самотнього хлопця, котрий щосили намагається подолати дефект мови, аби побудувати романтичні стосунки.
Найкращий фільм іноземною мовою:
- Ласло Немеш - «Син Саула». Угорщина. Драма про в’язня Освенцима, якому доручено спалювати трупи євреїв, але він намагається врятувати з вогню та поховати тіло хлопчика, якого вважає своїм сином. Стрічка здобула багато нагород на міжнародних кінофестивалях, зокрема в Каннах.
Найкраща пісня:
- Джимі Нейпс, Сем Сміт - «Writing's On The Wall» із фільму «007: СПЕКТР».
Саундтрек:
- Енніо Морріконе за музику до фільму Квентіна Тарантіно «Мерзенна вісімка». Це шоста номінація й другий «Оскар» у житті композитора. У 2007 році він отримав золоту статуетку за особливі заслуги в кінематографі.
Найкращий режисер:
- Алехандро Гонсалес Іньярріту - «Легенда Г’ю Гласса».
Найкраща акторка:
- Брі Ларсон- «Кімната».
Найкращий актор:
- Леонардо ДіКапріо - «Легенда Г’ю Гласса».
Найкращий фільм:
- «У центрі уваги».
Спеціальні нагороди за вклад у кінематограф отримали акторка Джина Роулендс, режисер Спайк Лі, акторка та співачка Дебі Реймонд.
Провів церемонію комедійний актор Кріс Рок.
Нагадаємо, що цього року серед претендентів на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм» змагався американсько-українсько-британський фільм Євгена Афінеєвського «Зима у вогні» (Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom) про події українського Євромайдану зими 2013-2014 років.
«Детектор медіа» публікував інтерв'ю з британським кінорежисером Азіфом Кападією, чия документальна стрічка «Емі» цього вечора отримала «Оскар».