
У Канаді знімають художній фільм про Голодомор в Україні


Перший повнометражний художній фільм про сталінські репресії і Голодомору1932-1933 років в Україні вийде у січні 2016 року в Канаді. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Центр досліджень визвольного руху.
Кінофільм канадського режисера Аяна Ігнатовича, батьки якого втекли з радянської України в часи Другої світової війни, отримав назву «Гіркий врожай». Головні ролі у фільмі зіграють зірка «Зоряних воєн» і фільмів про «Супермена» Теренс Стам і британський молодий актор Макс Айронс. В сюжеті мова йтиме про історію кохання в розпал жорстоких подій в Україні.
Аян Ігнатович зняв цей фільм, щоб показати громадянам західних країн, як страждали українці внаслідок агресивної політики Росії. «Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні, мабуть, немає жодного українця, який би не знав про репресії, страти, депортації і голод. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає це ті події, цю історію геноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні», - наголосив режисер.
Своєю чергою експерт з питань досліджень Євразії аналітичного центру Atlantic Council (Вашингтон, США) Даян Франсі наголосив, що «головним гнобителем України була і лишається Росія, чиї лідери, такі як Володимир Путін, систематично пропагують вигадку про те, що Україна - це якась "Малоросія". Але насправді українці - самобутній народ, і їхня мова відрізняється від російської, як іспанська від французької мови. Путінські заяви не лише помилкові, а й шкідливі. Вони перегукуються з історичними знущаннями Росії над Україною».
Він також нагадав, що у 1933 році британська преса повідомляла про голод в Україні, але тоді США проігнорували цю інформацію, а в 1934 році Вашингтон офіційно визнав СРСР, і Йосип Сталін зайняв місце в Лізі націй. «Сьогодні російському вторгненню в Україну також не приділяють належної уваги, попри те, що Україна - одна з найбільших країн Європи з 45-мільйонним населенням», - додав пан Франсі.
У жовтні 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства.
Нагадаємо, у листопаді 2014 року Архів Служби безпеки України спільно з Центром досліджень визвольного руху виклали у вільний доступ унікальні світлини селянських повстань, що передували Голодомору. Крім того, в інтернеті з'явилися щоденники очевидців геноциду.
Український інститут національної пам'яті звернувся до Київської міської ради із пропозицією вшанувати пам'ять великого друга України, британського дослідника, що прямо назвав Голодомор 1932 - 1933 років геноцидом українського народу, Роберта Конквеста, назвавши одну із столичних вулиць на його честь.
«Детектор медіа»
