Учасники ток-шоу «Донбас: чесно»: Володіння зброєю не дає права вирішувати чужі проблеми на підконтрольній території
Учасники ток-шоу «Донбас: чесно»: Володіння зброєю не дає права вирішувати чужі проблеми на підконтрольній території
7 жовтня в прямому ефірі Центрального каналу (Київської регіональної державної телерадіокомпанії) відбувся черговий випуск суспільно-політичного ток-шоу «Донбас: чесно» виробництва ГО «Детектор медіа». Тема програми: «Зброя на звільнених територіях: безпека чи небезпека?».
Під час прямого ефіру Іван Лозовий, незалежний політичний аналітик та колишній боєць батальйону «Айдар», висловив припущення: «Можливо, проблема не в самому володінні зброєю, а в самому менталітеті». А також підкреслив: «Бійці батальйону "Айдар" прямо говорили, що після перемоги над сепаратистами буде війна з ментами. Знаєте чому? Бо менти там їздять на п'ятисотих мерседесах. Вони не приховують, хто вони, що вони».
Олександр Золотько, член президіуму ГО «Справа», журналіст, участник АТО; Іван Лозовий, незалежний політичний аналітик
Натомість йому апелював Віктор Король, заступник головного військового прокурора України: «Ми з вами не слідчі і не судді, цим має займатися слідство, а потім передавати до суду». На що Іван Лозовий відповів: «Це не є міліція, це є корумпована мафія, яка заробляє на різних корумпованих схемах».
Спеціально для ток-шоу групою журналістів було підготовлено відеосюжет про випадок, що стався в Старобільську, під час побиття чоловіком дружини, донька побігла жалітися бійцю, який втрутився і використав вогнепальну зброю. Після цього бійця засудили. Реакція гостей у студії на сюжет виявилась неоднозначною. Зокрема Ігор Алексеєв, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції та виконання рішень судів Комітету ВР, зазначив: «Така ситуація може виникнути не лише в прифронтовій зоні, а й у Києві, в західних регіонах, не треба це прив'язувати виключно до території, яка звільнена».
Віктор Король, заступник головного військового прокурора України; Ігор Алексєєв, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції та виконання рішень судів Комітету ВР; Дмитро Громаков, соціолог, експерт з комунікацій
Свою рефлексію на сюжет висловив Олександр Золотько, член президіуму ГО «Справа», журналіст, учасник АТО: «То что Родина дала автомат - не позволяет решать чужие семейные проблемы на подконтрольной территории».
Обговорюючи тему випуску, Дмитро Громаков, соціолог, експерт з комунікацій, зауважив, що ситуація змінилася, треба враховувати нові обставини, закони писалися за умови, що в нас будуть сильні правоохоронні органи: «В 2014 году государство потеряло эксклюзивное право на использование насилия».
Олександр Золотько, що лише місяць тому повернувся з лінії фронту вважає: «Если с тобой говорит человек, который обладает оружием, который обладает возможностью защитить свои права и свои убеждения, ты вынужденно относишься к нему аккуратней».
Нагадаємо, соціально-політичне ток-шоу «Донбас: чесно» виробляє ГО «Детектор медіа» у партнерстві з Асоціацією польських журналістів у рамках Польсько-канадської програми підтримки демократії за підтримки програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).
Телепроект виходить в ефір з травня 2015 року. Зйомки відбуваються в прямому ефірі в КДР ТРК з подальшою трансляцією на телеканалах обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК).
Веде ток-шоу відомий телеведучий Костянтин Грубич. Гостями студії з одного боку є відомі експети та представники влади, від діяльності яких залежить вирішення озвучених в темі питань, а з іншого боку - журналісти, блогери, грамадські активісти, які прагнуть вирішення нагальних суспільно-політичних питань на прифронтовій території.
Сюжети для програми «Донбас: чесно» готують 40 регіональних журналістів у партнерстві з ОДТРК. Перед кожним випуском програми група з регіональних журналістів (2 телевізіники та 3 журналісти друкованих видань) відправляється у відрядження в регіон Донбасу, де готує матеріали до теми випуску.
Темами попередніх випусків стали такі:
«Що означає почути Донбас?»;
«Перепустки до зони АТО»;
«Зруйноване житло. Хто відбудує?»;
«Виплата пенсій на окупованих територіях»;
«Чи будуть покарані винні у кримінальних злочинах на Донбасі?»;
«Зброя на звільнених територіях: безпека чи небезпека?»
Усі попередні випуски програми можна переглянути на «Детектор медіа».
«Детектор медіа»
Фото - Олександра Ковальонка