Кінорежисер Сергій Лозниця на Венеціанському МКФ закликав вимагати звільнення Олега Сенцова

Кінорежисер Сергій Лозниця на Венеціанському МКФ закликав вимагати звільнення Олега Сенцова

6 Вересня 2015
3391
6 Вересня 2015
11:40

Кінорежисер Сергій Лозниця на Венеціанському МКФ закликав вимагати звільнення Олега Сенцова

3391
Кінорежисер Сергій Лозниця на Венеціанському МКФ закликав вимагати звільнення Олега Сенцова
Кінорежисер Сергій Лозниця на Венеціанському МКФ закликав вимагати звільнення Олега Сенцова

Український кінорежисер Сергій Лозниця закликав керівництво Венеціанського кінофестивалю та громадськість вимагати звільнення свого колеги Олега Сенцова з російської в'язниці. Про це він заявив 5 вересня на прес-конференції в рамках МКФ, повідомляє російське агентство ТАСС.

 

Пан Лозниця нагадав, що 25 серпня в Ростові-на-Дону українській кінорежисер Олег Сенцов був засуджений до 20 років обмеження волі в колонії  суворового режиму. За його словами, суд більш-менш добре висвітлювався в пресі, однак на ньому не було представлено жодних доказів провини Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, який проходить по цій же справі.


Сергій Лозниця сказав, що оголошений їм вирок «це стукіт у двері кожному з нас».

 

«Я б хотів закликати фестиваль і кожного, хто може, висловити своє ставлення до цього і вимагати звільнити Олега та Олександра Кольченка з в'язниці», - сказав режисер.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», на Венеціанському МКФ Сергій Лозниця представляє свій документальний фільм «Подія» у позаконкурсній програмі.

 

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Росія) українському активісту Олександру Кольченку суд присудив у сукупності за різними статтями до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

 

Перше засідання суду у справі українських громадян - режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка  - відбулось 21 липня. На суді після обвинувального висновку російської прокуратури вони не визнали себе винними. Раніше суд відмовився долучити до справи заяву українського режисера про катування під час затримання минулого року у Криму.

 

31 липня засуджений у Росії до 7-річного ув'язнення свідок Геннадій Афанасьєв відмовився від попередніх свідчень. Він зізнався, що змушений був дати їх після тиску і тортур. 

 

За версією російського слідства, Олег Сенцов начебто створив в Криму терористичну організацію, яка було структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», «з метою виходу півострова зі складу Росії». Слідчий комітет вважає, що режисер разом з іншими обвинуваченими громадянами України з квітня по травень 2014 року скоїв в Сімферополі підпали офісів громадської організації «Русская община Крыма» і місцевого відділення партії «Единая Россия». Крім того, фігуранти справи обвинувачуються в спробі організації 9 травня 2014 вибуху пам'ятника Леніну в Сімферополі.

 

Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

З закликом звільнити Олега Сенцова виступили європейські, російські та українські кінематографісти.

 

Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради Володимир Гройсман,  Прем'є-міністр України Арсеній Яценюк назвали рішення російського політично мотивованим і заявили, що будуть домагатись звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших українських політичних в'язнів у Росії. Міністерство культури України висловило рішучий протест проти рішення російського суду.

 

Згодом Арсеній Яценюк повідомив, що Україна підготувала четвертий позов проти Росії у Європейський суд з прав людини за порушення права на суд українських громадян, утримуваних у РФ.

 

Депутати Європейського парламенту проведуть спеціальні дебати у зв'язку з грубим порушенням Росією прав громадян України Олега Сенцова і Олександра Кольченка. 

 

«Детектор медіа»

Фото - DW

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3391
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду