Ранковий показ на ОМКФ-2015 розпочався з привітання Олега Сенцова з днем народження
Ранковий показ на ОМКФ-2015 розпочався з привітання Олега Сенцова з днем народження
13 липня ранковий прес-показ на 6-му Одеському міжнародному кінофестивалі (ОМКФ) розпочався з привітання з днем народження українського кінорежисера Олега Сенцова, якого вже понад рік незаконно ув'язнено в Росії за звинуваченням у тероризмі. Про це повідомляє кореспондент «Детектор медіа» з Одеси.
Сьогодні Олегу Сенцову виповнюється 39 років.
Перед показом фільму української режисери Єви Нейман «Пісня пісень» на екрані з'явився текст привітання Олегу Сенцову, у якому зазначалося, зокрема «Команда Одеського міжнародного кінофестивалю бажає свободи і миру Олегу і Україні» .
Нагадаємо, 11 травня 2014 року кінорежисер Олег Сенцов та троє інших українських громадян були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ.
Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовлявся допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.
Ув'язнений режисер у суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.
10 липня суд у Росії залишив Олега Сенцова за гратами і призначив засідання на 21 липня.
У березні заступник голови Європейської кіноакадемії (European film academy), продюсер Майк Дауні написав колонку до відомого журналу The Variety про ситуацію, в якій опинився український режисер. Звільнення Олега Сенцова вимагали Національна спілка кінематографістів України, Кіносоюз Росії, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), Берлінська Академія мистецтв , діячі польського кінематографу та інші інституції.
Минулого року на Міжнародному кінофестивалі у Каннах Агнєшка Холланд закликала звільнити режисера з-під арешту. Польська режисерка застерегла: «Добре знаємо, що переслідування діячів культури політичним режимом завжди означає перетворення цього режиму на диктатуру».
Тоді 37 тисяч осіб підписали петицію з закликом про звільнення Олега Сенцова. Серед режисерів, які просили за українського митця, були, крім Агнєшки Холланд, Педро Альмодовар, Роберто Бенін'ї, Фолькер Шльондорф, Вім Віндерс, Анджей Вайда та інші.
«Детектор медіа»