
У Росії падають касові збори від прокату власних фільмів – росіяни більше дивляться іноземне кіно
У Росії падають касові збори від прокату власних фільмів – росіяни більше дивляться іноземне кіно


Касові збори російських фільмів впали за рік на 3,3%, при цьому доходи вітчизняних кінотеатрів зросли з січня на 3,7 відсотка, але це відбулося за рахунок іноземної продукції. За підсумками прокату в плюс вийшли тільки чотири російські фільми, а в сукупності вітчизняні продюсери втратили, за попередніми підрахунками експертів, 142, 3 млн.доларів, повідомляє російське видання «Коммерсант».
За даними Movie Research, у першому півріччі минулого року частка глядачів вітчизняних фільмів становила 25,1%, цього року - 23,9%, частка зборів знизилася з 23,8% до 22,2%.
Всього в січні - червні в прокат вийшли 59 російських картин, на їх виробництво продюсери затратили 187, 6 млн. доларів, підрахували в kinodata.pro. Таким чином, виходячи з того що 50% зборів з прокату забирають собі кінотеатри, збитки індустрії за підсумками кінопрокату становили близько 142, 3 млн. доларів. На думку головного редактора kinodata.pro Сергія Лаврова, причина - у відсутності «російських фільмів-подій». При чому військові фільми, що фінансувалися державою, окрім «Битви за Севастополь» (інша назва - «Незламна», копродукція з Україною), провалилися в прокаті.
У доларах окупилися в прокаті в минулому півріччі всього три фільми: «Три богатирі: Хід конем» (виробництво СТВ, «Мельница») з бюджетом 3,5 млн. доларів і зборами 170,1 млн.доларів, копродукція з Україною «8 нових побачень» (Студія «Квартал 95», «Горад». При чому російське видання взагалі не згадує у своїй новині український продакшн - ТК) з бюджетом 2,3 млн. доларів і зборами 7,46 млн.доларів, а також «Дуxless-2» (Art Pictures Studio, «Кінослово») зі зборами 7,9 млн доларів і бюджетом 4 млн. доларів. У рублевому еквіваленті прибутковою стала також стрічка «Битва за Севастополь» (фільм знімали українська студія «Кінороб» і російська студія «Новые люди» за участі каналу «Україна» і української групи компаній Film.ua) з бюджетом 124 млн руб. і зборами у покаті 435 млн. руб. Таким чином, прибутковими у Росії виявилися чотири стрічки, дві з яких вироблені у копродукції з Україною.
У липні - грудні прибутковою може виявитися всього одна картина - комедійна мелодрама «Без кордонів», прогнозують в kinodata.pro.
Видання також повідомляє за рішення Евросюза продовжити економічні санкції відносно Росії можуть мимоволі заплатити російські кінотеатри, що демонструють фільми іноземного виробництва. Розглянути можливість стягування ПДВ з продажу квитків у кінотеатрах уряду доручив прем'єр Дмитро Медведєв.
У квітні депутат Держдуми від фракції ЛДПР Єгор Анісімов запропонував заборонити прокат фільмів, вироблених у країнах, які ввели санкції проти Росії. Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, який пан Анісімов вніс до нижньої палати, іноземну кінопродукцію «не слід вважати антиросійської», але «сам факт» отримання прибутку від її прокату в Росії «не можна вважати правильним». Проект не може бути прийнятий, в тому числі тому, що кінотеатрам буде «нічого буде показувати», зазначають в думському комітеті з культури.
Нагадаємо, художній фільм «Незламна» спільного виробництва України та Росії за перший вікенд прокату переглянули понад 90 тис. глядачів, а збори першого вікенду тільки в Україні склали понад 4,5 млн грн.
Київський кінотеатр українського фільму «Ліра» за чотири місяці роботи зібрав чотири з половиною тисячі глядачів. У цьому кінотеатрі довгого прокату 93 стрічки можна було обрати для перегляду з-поміж 294 сеансів. Із них відбулося 13 прем'єр та 25 зустрічей із кінорежисерами. Це перший подібний прецедент на етапі становлення нового українського кіно. Відбувся він завдяки роботі волонтерів.
«Детектор медіа»

