
Питання безпеки журналістів в Україні потребує реакції ООН, Ради Європи, ПАРЄ – Геращенко
Питання безпеки журналістів в Україні потребує реакції ООН, Ради Європи, ПАРЄ – Геращенко


Тема безпеки українських журналістів має отримати відповідну реакцію у інституціях які опікуються правами людини - ООН, Ради Європи, ПАРЄ. Про це під час регіональної конференції щодо підвищення рівня поінформованості про безпеку журналістів з 12 червня заявила Уповноважена Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, народний депутат «Блоку Петра Порошенка» Ірина Геращенко, повідомляє прес-служба «БПП».
Нардеп акцентувала, що за останній рік війни в Україні професія журналіста стала надзвичайно небезпечною. Як нагадала вона, першими під час захоплення Криму постраждали журналісти, які об'єктивно висвітлювали ситуацію.
«Напади на представників ЗМІ у Криму досі не розслідувані належним чином. Сьогодні в Криму закриті всі кримськотатарські медіа і бути журналістом - кримським татарином, там надзвичайно небезпечно. Очевидно, ця тема має отримати відповідну реакцію не тільки на нашій конференції, а й у відповідних міжнародних інституціях, які опікуються правами людини - ООН, Ради Європи та ПАРЄ», - заявила пані Геращенко.
Вона також нагадала, що вже після підписання Мінських угод від російської зброї в зоні АТО загинули фотограф та доброволець Віктор Гурняк, фотокореспондент газети «Сегодня» Сергій Ніколаєв, мобілізовані журналісти, режисер каналу СТБ Денис Денисюк.
Підсумкова резолюція конференції цього місяця буде винесена на обговорення найближчої сесії ПАРЄ. «Наша делегація буде обов'язково піднімати питання безпеки журналістів і тих проблем, з якими вони стикаються в роботі», - запевнила Ірина Геращенко.
Також вона розповіла, що у Страсбурзі під час сесії Ради Європи представлять українську фотовиставку «Донбас. Війна та мир», яку вже було презентовано в інших країнах .
Депутат також заявила, що попри війну і складену економічну ситуацію, українська влада мусить проводити реформи зокрема і в сфері медіа.
«Для нас дуже важливо, що упродовж року президентства Петра Порошенка, роботи нової парламентської коаліції «Європейська Україна», ми маємо хороші досягнення у виконанні зобов'язань перед Радою Європи в контексті реформуванні ЗМІ. Прийнято
закон про суспільне мовлення, напрацьовано дуже прогресивний закон про
роздержавлення медіа, до середини осені буде сформовано наглядову раду
суспільного телебачення та обрано її керівника», - розповіла пані Геращенко.
Вона додала, що планується прийняття жорсткого законодавства відносно необхідності розкривати кінцевих власників медіа.
«Українці мають знати, хто стоїть за тим чи іншим телеканалом. А власники повинні підписати редакційні угоди з журналістами і ніколи не використовувати ЗМІ в корпоративних війнах. Інформація, а не пропаганда!», - заявила голова комітету.
Нагадаємо, 3 червня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики більшістю голосів рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект № 1831 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення», винесений народними депутатами Миколою Княжицьким та Вадимом Денисенком.
5 червня на прес-конференції, відповідаючи на запитання «Детектор медіа», Президент України Петро Порошенко заявив, що прозорість медіавласності - принципове питання національної безпеки країни, тому він очікує, що парламент найближчим часом проголосує за відповідний закон.
«Детектор медіа»
Фото - http://ukrpohliad.org
