Провладний канал у Криму повідомив, що 1678% глядачів заявили про непотрібність кримськотатарського мовлення

Провладний канал у Криму повідомив, що 1678% глядачів заявили про непотрібність кримськотатарського мовлення

3 Квітня 2015
2460
3 Квітня 2015
11:40

Провладний канал у Криму повідомив, що 1678% глядачів заявили про непотрібність кримськотатарського мовлення

2460
Провладний канал у Криму повідомив, що 1678% глядачів заявили про непотрібність кримськотатарського мовлення
Провладний канал у Криму повідомив, що 1678% глядачів заявили про непотрібність кримськотатарського мовлення

2 квітня «Перший кримський» телеканал (до анексії - Держтелерадіокомпанія «Крим») показав інфографіку, згідно якої 1678% глядачів вважають, що кримськотатарське мовлення «нікому не потрібно, у нас достатньо каналів». Про це повідомляє видання «Крым.Реалии».

 

Опитування відбулося в рамках телепрограми «Все як є», темою якої стала доля кримськотатарського телерадіомовлення на півострові.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 1 квітня всі ЗМІ кримськотатарського медіахолдингу ATR: канали ATR і Lale, радіостанції Meydan і «Лідер», інтернет-видання «15 минут» -змушені припинити свою діяльність, оскільки станом на 31 березня жодне з цих медіа не змогло перереєструватися в окупованому Росією Криму за російським законодавством. Роскомнагляд тричі повертав їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки».

 

У програмі взяли «Все як є» взяли участь так званий «віце-прем'єр Криму» Дмитро Полонський, «глава комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Криму» Заур Смирнов, «віце-спікер Держради Криму» Андрій Козенко, генеральний директор телеканалу АТR Ельзара Іслямова і власник медіахолдингу АТR Ленур Іслямов.

 

«Показник в 1678% протримався на екранах недовго і змінився меншою цифрою, однак багато глядачів встигли зробити фотографії або скріни екранів і виклали фото з більш ніж тисячею відсотків в соціальні мережі», - повідомляє «Крим. Реалії».

 

По закінченню програми результати опитування виглядали таким чином: на питання «яка доля чекає кримськотатарське мовлення» 37,7% глядачів вибрали відповідь «з'явиться справжній народний телеканал кримських татар», за відповідь «потрібно відкривати ТБ для всіх народів Криму» проголосували 41.2%, за відповідь «воно нікому не потрібно, у Криму достатньо каналів» - 21%.

 

Як пише «Крым.Реалии», у коментарях до опитування чимало кримчан заявляли, що воно складено не коректно, адже там немає пункту «необхідно повернути телеканал АТR».

 

Нагадаємо,  19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.

 

1 квітня Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству інформаційної політики створити умови для роботи кримськотатарського каналу ATR в Україні. Цього ж дня Міністр інформаційної політики України Юрій Стець та радник міністра з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський зустрілись з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Сторони обговорили можливість трансляції контенту кримськотатарського телеканалу ATR, дитячого телеканалу Lale і радіостанції Meydan, що входять до холдингу ATR, на материковій Україні. Міністр запевнив, що кримськотатарським ЗМІ буде надано всебічне сприяння з боку держави.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив про плани запустити у травні новий медіапроект для кримських татар на заміну телеканалу ATR, який 1 квітня припинив мовлення через відмову у реєстрації за російським законодавстом. Водночас він заявив, що у Криму може бути створений фейковий канал ATR.

 

2 квітня влада Криму заявила про необхідність створення «громадської кримськотатарської телерадіокомпанії» (ГКТРК) замість закритого кримськотатарського каналу ATR і звинуватила керівництво холдингу у закритті власних телеканалів. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2460
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду