Анна Андрієвська обурена відсутністю офіційної реакції українських посадовців на обшуки і допити кримських журналістів
Анна Андрієвська обурена відсутністю офіційної реакції українських посадовців на обшуки і допити кримських журналістів
Журналістка Анна Андрієвська, автор матеріалів «Центру журналістських розслідувань», щодо якої російські правоохоронці відкрили кримінальну справу за статтею про невизнання анексії Криму, обурена відсутністю реакції на події з боку української держави. Про це повідомляє видання «Крым.Реалии».
«Щодо затримання Наталії Кокоріної і обшуків у наших батьків Україна так і не висловила ніяку виразну позицію. Якщо міжнародні організації відразу відреагували і висловилися з цього приводу, то Україна досі не відреагувала», - зазначила пані Андрієвська.
«Міністр закордонних справ Клімкін у своєму Twitter написав, що Кокоріна повинна бути відпущена. Але офіційної заяви на сайті МЗС ніхто так і не побачив. І більше того, жоден чиновник в Україні публічно не заявив про своє ставлення до цієї справи», - додала вона.
Журналістка висловила сподівання, що Україна все-таки заступитися за своїх громадян.
Нагадаємо, 13 березня співробітники ФСБ провели слідчі дії стосовно двох журналістів кримського інформаційного агентства «Центр журналістських розслідувань». Редактор інтернет-видання Наталія Кокоріна була затримана на шість годин в якості свідка. У квартирі за місцем її прописки був проведений обшук. При цьому співробітники ФСБ не допустили до місця проведення обшуку адвоката Джеміля Темішева. Квартиру кримської журналістки Анни Андрієвської, яка після так званого референдуму про статус півострова залишила Крим і зараз живе в Києві, також обшукали.
16 березня керівник «Центру журналістських розслідувань» Валентина Самар повідомила, що Анна Андрієвська має статус підозрюваної, а Наталія Кокоріна - свідка у порушеній в анексованому Криму справі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської федерації щодо публічних закликів до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ. Пані Самар підкреслила, що фактом відкриття цієї справи порушується одна з базових норм права - територіальна підслідність.
Міністерство інформаційної політики України заявляє про підготовку для ОБСЄ доповіді про порушення свободи слова і преси в Криму. Про це заявив радник з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський. Затримання і обшуки Федеральною службою безпеки Російської Федерації журналістів кримського «Центру журналістських розслідувань» він назвав тиском на незалежні ЗМІ.
14 березня кримська самооборона затримувала в Сімферополі кореспондента польського телеканалу Polsat News в Росії і Україні Томаша Кулаковського.
«Детектор медіа»