Інститут Горшеніна і портал LB.ua заликають відключити коментарі на сайтах, аби позбавити роботи «кремлівських троллів»
Інститут Горшеніна і портал LB.ua заликають відключити коментарі на сайтах, аби позбавити роботи «кремлівських троллів»
Інститут Горшеніна, портал LB.ua звернулися до колег-журналістів, головних редакторів і власників інтернет-ЗМІ з закликом тимчасово відключити можливість коментування матеріалів на своїх ресурсах з метою захисту українського інформаційного простору. Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті LB.ua.
«Зараз Україна активно протидіє зовнішньої військової агресії, на полях битв наші воїни мужньо захищають нашу Батьківщину. Але Україна також знаходиться під впливом інформаційної агресії, на яку нападаюча сторона витрачає величезні ресурси. Інформаційна війна ведеться з не меншою запеклістю, ніж артобстріли і танкові атаки на полі бою. Одним з інструментів інформаційної та пропагандистської війни є інтернет-ЗМІ. Кількість ботів країни-агресора, які коментують на сторінках українських інтернет-ресурсів, безпрецедентно. За допомогою коментарів сіються панічні настрої в суспільстві, розпалюється міжнаціональна ворожнеча, дискредитується українська влада, здійснюється вкидання дезінформації військового і політичного характеру», - зазначається у зверненні.
З огляду на це Інститут Горшеніна і портал LB.ua закликають всі українські інтернет-ЗМІ тимчасово, на період війни, відключити можливість коментування матеріалів на своїх ресурсах.
«Таким чином, ми частково захистимо наш інформаційний простір від пропагандистської та інформаційної агресії», - впевнені ініціатори звернення.
Портал LB.ua також запевняє, що відключення можливості коментування не впливає на відвідуваність сайту. «Рік тому ми прийняли рішення відключити функцію коментування під матеріалами порталу LB.ua. Для нас стало очевидним, що функція коментування матеріалів на сайті втратила свій початковий сенс - вільний обмін думками між читачами, який би доповнював зміст кожного тексту. Побоювання редакторів, що це вплине на відвідуваність ресурсу, не виправдалися - свою аудиторію ми зберегли. Обговорення матеріалів було перенесено в соціальні мережі і орієнтоване на сфокусовану аудиторію», - підкреслюють у LB.ua.
Інститут Горшеніна і портал LB.ua сподіваються, що ініціатива буде прийнята з розумінням у колег і отримає підтримку у РНБО та Міністерства інформаційної політики.
Нагадаємо, Міністерство інформаційної політики обіцяє у травні цього року представити Концепцію інформаційної безпеки України, яка до кінця 2015 року має бути затверджена у вигляді закону або доктрини. Про це заявив міністр інформаційної політики України Юрій Стець на брифінгу у Львові 22 лютого.
«Детектор медіа»