
Україна занепокоєна спробами Росії змусити замовкнути «Эхо Москвы» і «Дождь» – речник МЗС
Україна занепокоєна спробами Росії змусити замовкнути «Эхо Москвы» і «Дождь» – речник МЗС


В Україні занепокоєні системним переслідуванням інакомислення в Росії і тиском на опозиційні ЗМІ. Про це заявив речник МЗС України Євген Перебийніс, якого цитує «Радіо Свобода».
«Спроби російської влади будь-якими адміністративними або псевдоюридичними засобами змусити замовкнути "Эхо Москвы" і "Дождь" свідчить про те, що Кремль остаточно вирішив ліквідувати в країні не тільки свободу слова, а і свободу думки», - сказав пан Перебийніс.
За його словами, в умовах, коли центральні російські канали транслюють відверту неправду, ця тенденція мала б отримати «рішучий осуд з боку міжнародної громадськості».
Пан Перебийніс також додав, що це свідчить про те, що Росія вирішила ліквідувати не тільки свободу слова, але й свободу думки.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня «Роскомнагляд» виніс радіо і сайту «Эха Москвы» письмове попередження за програму «Своїми очима», у якій, на думку відомства, містилася інформація екстремістського характеру, яка «виправдовує практику військових злочинів». Випуск програми називався «Бої за донецький аеропорт». У ньому брали участь кореспондент Los Angeles Times Сергій Лойко і журналіст радіостанції і телеканалу «Дождь» Тимур Олевський. Вели програму Софіко Шеварднадзе і Олександр Плющев. Розшифровка програми, опублікована пізніше на сайті, була видалена на вимогу Роскомнагляду.
Олексій Венедиктов тоді заявив, що збирається оскаржити рішення Роскомнагляду в суді, оскільки в попередженні не вказані конкретні порушення закону, а інтерв'ю було в прямому ефірі. Це було перше попередження Роскомнагляду за всю історію «Эха Москвы». Якщо протягом року радіостанція отримає ще одне попередження, то Роскомнагляд може звернутися до суду щодо позбавленням її ліцензії.
6 листопада гендиректор «Эха Москвы» Катерина Павлова звільнила журналіста Олександра Плющева за допис у Twitter щодо загибелі сина голови президентської адміністрації Сергія Іванова. При цьому Олексій Венедиктов відмовився звільняти пана Плющева, на чому наполягало керівництво холдингу «Газпром-Медіа», що володіє 66% акцій «Эха Москвы». Тоді голова «Газпром-Медіа» і голова ради директорів «Эха Москвы» Михайло Лесін допустив можливість відставки Олексія Венедиктова.
14 листопада стало відомо, що 21 листопада планується проведення заочного голосування ради директорів «Эха Москвы» з трьох питань: про головного редактора, про редакцію радіостанції та формат її мовлення.
10 листопада стало відомо, що наприкінці року гендиректор Катерина Павлова залишить «Эхо Москвы».
18 листопада головред «Эха Москвы» Олексій Венедиктов оскаржив попередження Роскомнагляду, водночас самому пану Венедиктову керівництво радіостанції заборонило пропускати на радіо гостей.
«Детектор медіа»
