Українське кіно їде в Канни

16 Травня 2012
25596
16 Травня 2012
07:31

Українське кіно їде в Канни

25596
Українське кіно представлять на Канському міжнародному кінофестивалі цього року. Жоден український фільм не увійшов до основної конкурсної програми, однак павільйон все одно працюватиме, запевняють кінематографісти.
Українське кіно їде в Канни

Цього року вже вп'яте Держагентство з питань кіно створить павільйон, щоб просувати українське кіно. На фестивалі основний акцент зроблять на трьох роботах - стрічці Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», кіноальманаху «У кожного свій Чехов» та фільмі «Чемпіони із підворіття». Українській прем'єрі «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» приділять особливу увагу, та стрічку просуватимуть не як звичайне фестивальне кіно, зазначає продюсер фільму Володимир Філіппов.


«Це український мейнстірм, який ми вирішили просувати не за допомогою фестивального показу, а на кіноринку, - каже він. - У зв'язку з вибраною стратегією на Канському міжнародному кіноринку 23 травня ми будемо показувати фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», щоб просунути його як бізнес проект на міжнародний ринок».

 

Україна разом з Росією та Францією створює фентезі

 

Кіноальманах «У кожного свій Чехов» - це збірка короткометражних фільмів за мотивами оповідань письменника Антона Чехова. Фільм створений в Одесі, чеховська тематика дуже часто зустрічається у роботах одеситів, однак ця стрічка по-своєму унікальна: в екранізації висвітлені та перенесені в сучасність саме ті проблеми, який підіймав Чехов ще 100 років тому.


«Окрім цього, ми хочемо представити наш новий унікальний проект - фентезі детектив, фентезі екшн. Це буде трьохстороння ко-продукція України, Росії та Франції. Вже підтвердили свою участь українські та російські актори, чекаємо підтвердження від французів. Назва проекту «Колесо фортуни: сага о злиднях». Історія про початок 20 століття, у якій фігурують власне українські міфічні персонажі».


Третій фільм -  режисера Ахтема Сеітаблаєва «Чемпіони з підворіття» розповідає про реальну історію. Українська збірна безхатченків у 2009 році взяла участь у всесвітньому чемпіонаті серед безхатченків та стали чемпіонами. Це історія, перш за все, про те, як люди знаходять у собі сили повернути віру в себе.


На створення та роботу українського павільйону в Каннах виділили 500 тисяч гривень з бюджету. Павільйон працюватиме з 16-го по 26 травня.

 

Дмитро Білаш,  «Радіо свобода»

Фото -  «Радіо свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Білаш, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25596
Читайте також
23.05.2012 07:53
Катерина Сліпченко, «Україна молода»
22 146
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду