Свобода зазнає більшого утиску, бо зменшується вплив вільних країн – Freedom House

4 Червня 2010
24237
4 Червня 2010
11:54

Свобода зазнає більшого утиску, бо зменшується вплив вільних країн – Freedom House

24237
Свобода зазнає дедалі більших утисків у світі, зазначає новий звіт недержавної організації «Дім Свободи» (Freedom House). У список «гірших із найгірших» цього року потрапили 17 країн і 3 території, мешканці яких «живуть в екстремально репресивному середовищі» і стикаються з «постійним утиском прав людини». Україна, за результатами минулого року, зберігає статус вільної країни, але може втратити його, якщо нинішні тенденції триватимуть, вважають дослідники «Дому Свободи». З чим пов’язаний наступ на свободу?
Свобода зазнає більшого утиску, бо зменшується вплив вільних країн – Freedom House

Список найрепресивніших режимів у світі очолюють Бірма, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Лівія, Північна Корея, Сомалі, Судан, дві пострадянські країни Узбекистан і Туркменистан та Тибет. Про це мовиться у звіті «Гірші з найгірших 2010: найбільш репресивні суспільства», який було представлено в четвер на засіданні Ради з прав людини ООН.

 

У названих країнах політичні права та громадянські свободи зазнають найбільших утисків. Не набагато краще виглядають справи у таких державах, як Білорусь, Китай, Куба, Саудівська Аравія чи Сирія. Там так само утискають політичні права, але ситуація з громадянськими свободами є трохи ліпша. До цієї ж категорії дослідники зараховують і Південну Осетію та Західну Сахару.

 

Аналітики «Дому Свободи», які стежать за розвитком свобод у світі, констатують, що ситуація погіршується вже четвертий рік поспіль. Дослідник Арч Паддінґтон пояснює цю тенденцію зміною розкладу сил у світі.

 

«Вплив головних демократичних країн, включно зі Сполученими Штатами, дещо зменшився, - каже він. - Одночасно зріс вплив головних авторитарних країн, таких як Росія, Китай, Іран та Венесуела. Для деяких країн це стало сигналом до того, що вони можуть не дотримуватися стандартів щодо прав людини, бо є впливові авторитарні країни, які нададуть їм дипломатичну й економічну підтримку».

 

Дослідник наголошує, що така ситуація настала вперше від часу розвалу Радянського Союзу, бо досі демократія мала очевидні економічні переваги над тоталітарними та авторитарними режимами.Країни, які мають конкурентну багатопартійну демократію та свободу слова, можуть забезпечити кращу ротацію влади, ефективніше керівництво, прозорість і громадський контроль.

 

Україна може втратити статус вільної країни

 

Говорячи про Україну, Арч Паддінґтон наголосив, що цьогорічні події з численними скаргами на утиски свободи слова і свободи зібрань з приходом нової влади ще не були відображені у звіті. Але якщо тенденції триватимуть, Україна може втратити статус «вільної» країни в класифікації «Дому Свободи».

 

«Ми занепокоєні розвитком подій в Україні. Україна належить до категорії вільних країн, але вільних країн, які мають деякі проблеми. Тому, якщо відбудеться навіть незначне погіршення, Україна потрапить до категорії «частково вільних» країн», - попереджає експерт «Дому Свободи».

 

«Радіо Свобода»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
24237
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
баба Люся
5315 дн. тому
Добре, що я ще турбуюсь...
Саша
5315 дн. тому
Яка ж ота свобода бідна.. всі на неї тиснуть. У мене в селі сусідка, баба Люся, так спереживалась за оту свободу. Просто у неї немає за що більше переживати крім утисків свободи слова. Корова недоїться, кури дохнуть, а баба Люся сидить і про свободу слова тільки й хвилюється.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду