Олена Бондаренко зареєструвала проект закону «Про аудіовізуальні послуги». ОНОВЛЕНО

Олена Бондаренко зареєструвала проект закону «Про аудіовізуальні послуги». ОНОВЛЕНО

30 Жовтня 2014
5883

Олена Бондаренко зареєструвала проект закону «Про аудіовізуальні послуги». ОНОВЛЕНО

5883
Олена Бондаренко зареєструвала проект закону «Про аудіовізуальні послуги». ОНОВЛЕНО
Олена Бондаренко зареєструвала проект закону «Про аудіовізуальні послуги». ОНОВЛЕНО

29 жовтня  народний депутат України, член Партії регіонів, перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформації, Олена Бондаренко, яку 26 вересня було призначено головою наглядової ради «Українського медіа холдингу», зареєструвала законопроект № 5189 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», виклавши його в новій редакції як Закон України «Про аудіовізуальні послуги».

 

Проект закону, як стверджується у Пояснювальній записці до проекту, пропонує встановити  європейські принципи державного регулювання щодо створення і розповсюдження аудіовізуальних послуг.

 

Метою документу є:

- оновлення положень законодавства  з урахуванням технічного розвитку та появи нових аудіовізуальних медіа послуг;

- спрощення регулювання та скасування необґрунтованих адміністративних

бар'єрів, вилучення із Закону зайвих технічних деталей;

- забезпечення чіткості та передбачуваності законодавчого регулювання,

насамперед,  у частині обмежень діяльності у цій сфері (ліцензування, вимоги до контенту, нагляд, санкції тощо);

- забезпечення гарантій незалежності та ефективних і прозорих механізмів

діяльності державного регулятора у сфері аудіовізуальних медіа послуг;

- узгодження законодавчих вимог (положень) з  Європейською конвенцією про права людини та практикою Європейського суду з прав людини,    Європейською конвенцією про транскордонне телебачення, Директивою ЄС щодо аудіовізуальних медіа послуг, Директивою ЄС щодо електронних комунікацій, документами Комітету Міністрів та Парламентської Асамблеї Ради комунікацій, документами Комітету Міністрів та Парламентської Асамблеї Ради Європи, рекомендаціями Україні експертів Ради Європи.

 

У коментарі «Детектор медіа» Олена Бондаренко зазначила: «Це велика дворічна праця великої робочої групи, в рамках якої працювало близько 40 осіб - галузевих експертів, спеціалістів. Узгодження затягнулося. Водночас реєстрація була важлива. Хоча ця Рада і не встигне його розглянути, наступна може взяти документ і працювати над ним. Але авторство залишиться за мною. Країна повинна знати своїх героїв. Документ повністю європезує медійне законодавтсво України. Ухвалення цього закону в майбутньому слугуватиме маркером - наскільки щиро нинішня влада хоче європезації національного законодавства».

 

Нагадаємо, робоча група, яка працювала над розробкою цього законопроекту працювала майже два з половиною роки. Авторський колектив, який працював над текстом, складається з 30 осіб.

 

Юрист Інститут медіа права Ігор Розкладай не бачить логіки в діях народного депутата Олени Бондаренко. «Я не бачу логіки в діях Олени Бондаренко, оскільки, відповідно до регламенту парламенту, зареєстровані законопроекти, які Верховна Рада не розглянула у першому читанні, просто пропадають. Думаю, краще було б передати напрацьований  проект закону новому складу Комітету з питань свободи слова та інформації, щоб нові члени його зареєстрували. Ми над цим проектом працювали більше двох років, спочатку над концепцією, потім над самим текстом закону. Доведеться тепер розробляти новий законопроект», - сказав Ігор Розкладай у коментарі «Детектор медіа».

 

Олена Бондаренко не погодилася з думкою Ігоря Розкладая. «Законопроект може перереєструвати будь-який депутат. Це раз. І його переписувати не потрібно. Це два», - зазначила вона.

 

Висновку головного науково-експертного управління Верховної Ради щодо законопроекту №  5189 немає також.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», «Український медіа холдинг» (УМХ) оголосив про призначення з 26 вересня головою своєї наглядової ради народного депутата від Партії регіонів, першого заступника голови Комітету з питань свободи слова та інформації Олени Бондаренко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5883
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
qwerty
3674 дн. тому
Дык она СИЛЬНО МНОГО бабла с кабельщиков струсила (через свое АППК) за продвижение таких пасквилей. Кстати доводилось видеть рецензии юр.отдела верх.зради. на именно ЕЁ похожие законопроэкты в этой сфере. Они все были предложены к доработке ввиду несоответствия их остальному законодательству (например: http://arma-ua.org/zakonoproekt-2086a)
Правдоруб
3675 дн. тому
Эта ж сепаратиская подстилка обещала сдать мандат!!! КАК она еще может подавать какие-то законопроекты. И куда смотрит руководство ВР и ГПУ. Или там все подмазанные уже?! Напоследок н*срать хочет какой-то своей сепаратисткой лабудой?!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду