
Українські медійники висловили солідарність із ув'язненим македонським журналістом Томіславом Кожаровським
Українські медійники висловили солідарність із ув'язненим македонським журналістом Томіславом Кожаровським


6 жовтня представники Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) взяли участь у вечорі солідарності із ув'язненим македонським журналістом Томіславом Кожаровським, що пройшов у столиці Македонії Скоп'є. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.
Рік тому журналіста газети «Нова Македонія» Томіслава Кожаровського було засуджено до 4,5 років ув'язнення за нібито «розкриття свідчень про секретного свідка у справі про вбивство».
Вирок щодо журналіста є безпрецедентним в історії колишньої югославськоі республіки. Відповідно до обвинувачень, Томіслав Кожаровський поставив під загрозу життя людини, повідомивши у 2008 році в своїй статті ім'я свідка у справі про вбивство, яке було скоєно за вісім років до того.
Виступаючи на суді, пан Кожаровський відмовився розкрити джерело, яке повідомило йому ім'я секретного свідка. За словами журналіста, він не мав наміру зашкодити кому-небудь, а хотів «пролити світло на деякі з численних таємних плям у македонській поліції та судових органах».
З часу судового процесу (жовтень 2013 року) македонські журналісти проводять акції протесту, висловлюючи підтримку своєму колезі. Журлістські організації Македонії та Європи переконані, що справа спрямована загалом проти свободи слова в країні.
Томіслав Кожаровський нині перебуває під домашнім арештом та очікує апеляційного судового вердикту у своїй справі, який мають винести 24 жовтня.
Про рішучу підтримку колеги заявили Міжнародна федерація журналістів (МФЖ), Європейська федерація журналістів (ЄФЖ), які саме проводять у Скоп'є конференцію журналістських спілок Східної Європи з питань кампаній захисту прав журналістів.
«Переслідування одного журналіста за його роботу є загрозою для всіх журналістів. Європейські журналісти стоять поруч з Томіславом Кожаровським»,- наголосив президент Європейської федерації журналістів Могенс Б'єррегард.
Учасники конференціі- представники Спілок журналістів балканських країн, Туреччини, Росії, Білорусі та України- поставили своі підписи під закликом до македонськоі влади звільнити колегу від ув'язнення, а місцеву пресу - від тиску. «Ще донедавна атмосфера переслідування журналістів владою за виконання професійних обов'язків планувала і в Україні. І звичайно, українці розуміють та співчувають македонським колегам», - сказав перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.
Спілкуючись із Сергієм Томіленком у Facebook, македонський журналіст подякував за підтримку «всім українським колегам з України». «Я сильний. Я буду сильним!», - запевнив засуджений.
Нагадаємо, Інститут масової інформації (ІМІ) за результатами свого щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова» у вересні повідомляє, що у Криму продовжується тиск на свободу слова та журналістів з боку окупаційної влади (дев'ять випадків у вересні), а журналісти, що працюють в зоні АТО, продовжують потрапляти в полон до терористів так званих «ДНР» і «ЛРН» (п'ять випадків протягом вересня).
«Детектор медіа»
