Дуня Міятович звернулась до влади Криму, аби зупинити тиск на кримськотатарські ЗМІ
Дуня Міятович звернулась до влади Криму, аби зупинити тиск на кримськотатарські ЗМІ
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу долі кримськотатарської газети «Авдет» через залякування з боку влади Криму.
Про це повідомляє видання «Крым.Реалии» з посиланням на заяву представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, розміщеному на сайті організації.
«Цю модель ворожої поведінки щодо представників ЗМІ в Криму треба зупинити. Незалежні ЗМІ не повинні піддаватися залякуванню за їх роботу», - сказала Дуня Міятович.
На її думку, тим, хто вводить цензуру в ЗМІ, немає місця в будь-якому суспільстві.
«Я знову звертаюся до осіб, відповідальних за правопорядок в Криму, щоб зупинити це руйнування свободи засобів масової інформації та зробити все можливе для забезпечення безпеки журналістів. Зрештою, відповідальність лежить на них, - заявила пані Міятович.
Нагадаємо, 17 вересня Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії вручила головному редактору кримськотатарської газети «Авдет» Шевкету Кайбуллаєву офіційне застереження «про неприпустимість дій, які створюють умови для вчинення злочинів, дізнання і попереднє слідство за якими належить до проведення ФСБ Російської Федерації».
16 вересня у Сімферополі (Крим) у будівлі Меджлісу кримськотатарського народу співробітники ФСБ Росії провели обшук. Також обшукали у редакцію газети «Авдет», офіс якої розташований у будівлі представницького органу кримських татар. Газета «Авдет» є друкованим органом Меджлісу кримськотатарського народу. Видається з 15 липня 1990 року.
У серпні головний редактор газети «Авдет» Шевкет Кайбуллаєв заявив, що попри отримане від прокуратури Криму попередження про недопущення «екстремістських дій», видання не буде змінювати інформаційну політику.
У липні до кримського відділення Федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Росії (Роскомнагляд) надійшла скарга на кримськотатарську газету «Авдет». 24 липня Шевкета Кайбуллаєва запросили на бесіду в прес-службу управління ФСБ в Криму, де його поінформували щодо скарги. Її було написано від імені громадянина Ріната Шаймарданова, який звинуватив газету у публікації екстремістських матеріалів.
У червні пана Кайбуллаєва також викликали в «прокуратуру» Сімферополя (АР Крим). У тексті повістки, яку отримав редактор, було зазначено, що прокуратура Сімферополя проводить перевірку за фактом порушення вимог закону Російської Федерації «Про протидію екстремістській діяльності» з боку керівництва друкованого видання.
13 червня представник кримського «Центру журналістських розслідувань» та Інституту масової інформації (ІМІ) Сергій Мокрушин заявив, що, починаючи з березня, коли на півострів прийшла Росія, в Криму відбувається зачистка свободи слова.
«Детектор медіа»