В Росії обмежили доступ до сайту «Главком»

В Росії обмежили доступ до сайту «Главком»

2 Серпня 2014
2811

В Росії обмежили доступ до сайту «Главком»

2811
В Росії обмежили доступ до сайту «Главком»
В Росії обмежили доступ до сайту «Главком»

На території Російської Федерації обмежили доступ до сайту українського інформаційно-аналітичного агентства «Главком». Про це йдеться на сайті агенції.

 

Офіційне повідомлення Федеральної служби з нагляду в сфері зв`язку, інформаційних технологій та масових комунікацій Росії (Роскомнагляд) щодо обмеження надійшо на адресу редакції. У ньому йдеться про те, що сайт публікує новини екстремістського характеру. Як приклад наводиться одне інформаційне повідомлення про ініціативу самих росіян щодо федералізації Росії.

 

До таких санкцій у Росії вдалися відповідно до статті 15.3 Федерального закону від 27.07.2006 № 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації».

 

«На підставі вимоги Генеральної прокуратури Російської Федерації від 01.08.2014 № 27-27-2014/Ід2520-14 про прийняття заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, що поширюють інформацію, що містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку, доступ до інформаційного ресурсу (сторінкам) http://glavcom.ua/ обмежується операторами зв'язку на території Російської Федерації», - йдеться в повідомленні Роскомнагляду.

 

Згідно законодавства РФ, протягом доби з моменту отримання цього повідомлення провайдер хостингу має негайного видалити інформацію, щомістить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого законом порядку.

 

Як писала  «Детектор медіа», 1 серпня Роскомнагляд РФ вніс харківське інтернет-видання «Главное» glavnoe.ua в Єдиний реєстр сайтів, що містять інформацію, поширення якої в РФ забороняється за рішенням суду. Саме від початку серпня у Росії набули чинності поправки до закону, що прирівнює блогерів до ЗМІ, і відтепер вони нестимуть таку ж відповідальність за інформацію.

 

Раніше повідомлялося, що російська влада зможе отримувати від інтернет-компаній майже всю інформацію про діяльність користувачів у мережі, окрім змісту кореспонденції. Про це йдеться у проектах відповідних документів, які підготували Роскомнагляд та ФСБ.

 

Крім того, нещодавно прокуратура РФ покарала двох працівників чеченського Роскомнагляду, які недостатньо боролися із правопорушеннями серед інтернет-провайдерів та поширенням «екстремістських матеріалів» у мережі.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2811
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду