«Майданівець» відмовився від позову в 1 мільйон гривень, але заявив на чернівецькі ЗМІ до міліції
«Майданівець» відмовився від позову в 1 мільйон гривень, але заявив на чернівецькі ЗМІ до міліції
18 липня в Першотравневому районному суді міста Чернівці відбулося попереднє слухання справи за позовом представника ОО «Майдан» та голови Громадської ради при УСБУ в Чернівецькій області Володимира Вакарюка (на фото) проти місцевих видань «БукІнфо», BukNews, «Час» і незалежного журналіста та правозахисника Геннадія Гекова. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
За інформацією ІМІ, позивач відмовився від грошової компенсації в 1 мільйон гривень, якої вимагав попередньо. Замість цього пан Вакарюк подав скаргу до УМВС в Чернівецькій області з приводу «протиправної діяльності» місцевих ЗМІ.
21 липня редактор інформаційного порталу «БукІнфо» Сергій Зарайський надавав свідчення за скаргою в Управлінні по боротьбі з економічними злочинами УМВС України в Чернівецькій області. За його словами, Володимир Вакарюк висунув до правоохоронців вимогу з'ясувати, яких підставах та реєстраційних документах заснована діяльність «БукІнфо», а також яким чином видання здійснює комерційну рекламну діяльність.
«Я зареєстрований як приватний підприємець, сплачую податки, у мене в КВЕДах записано, що я здійснюю рекламну, інформаційну діяльність. Я дав ці свідчення», - заявив пан Зарайський.
Окрім того, позивач подав ще одну заяву до міліції на редактора порталу BukNews Юрія Чорнея, у якій звинуватив журналіста у начебто вимаганні грошей.
«Мені в п'ятницю (11 липня - ІМІ) зателефонували з міліції і запросили на розмову в райвідділок. Адже позивач написав ще й заяву в міліцію, у якій приписав слова, які не казали. Як себе поводити в такому випадку? Я впевнений, що мета такого позову - відволікти мене від важливих справ, журналістської діяльності, написання матеріалів. Ніхто не ставить питання про виведення журналістів за межі правового поля, але коли все виходить за межі здорового глузду», - висловився пан Чорней.
Як повідомив «Детектор медіа» один з відповідачів у справі Володимира Вакарюка в суді, шеф-редактор газети «Час» Петро Кобевко, така практика стосується не всіх журналістів.
«Мене не викликали до міліції. Принаймні, поки що. Позивач вже відмовився від моральної компенсації у мільйон гривень і вимагає лише спростування. Наші адвокати працюватимуть над справою», - повідомив пан Кобевко.
Він додав, що журналісти Чернівецької області вже запровадили негласну акцію «невживання імені Володимира Вакарюка у матеріалах ЗМІ», у зв'язку з чим персона громадського діяча перестала бути присутньою в місцевій пресі.
Сам позивач Володимир Вакарюк під час судового засідання 18 липня відмовився прокоментувати позов, вказавши, що робитиме це лише після прийняття судового рішення. На своїй сторінці у Facebook він написав: «Цікаво, якщо хтось називає себе журналістом, то він вже може бути «месією», давайте всі себе будемо називати журналістами, бо в нас демократія і матеріальні закони не діють».
Наступний розгляд справи відбудеться 15 вересня.
Нагадаємо, в червні цього року голова Громадської ради при УСБУ в Чернівецькій області, представник ОО «Майдан» Володимир Вакарюк подав позов проти місцевих видань - газети «Час», інтернет-видань «БукІнфо», BukNews і незалежного журналіста і правозахисника Геннадія Гекова на загальну суму 1 мільйон гривень.
Володимир Вакарюк вимагає спростування і компенсації моральної шкоди за публікаціями чернівецьких ЗМІ з прес-конференції заступника голови місцевої Народної самооброни Івана Молодого. Під час прес-конференції Іван Молодий заявив, що проти пана Вакарюка відкрито кримінальну справу. Позов до суду подано і на заступника голови Народної самооборони.
27 червня на спільному розширеному засіданні Чернівецька обласна організація Національної спілки журналістів та Незалежна медіапрофспілка України, а також головні редактори місцевих ЗМІ Чернівецької області заявили, що судова гілка влади Буковини розгорнула справжню війну зі свободою слова.
«Детектор медіа»